anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Buy Back iPhone SE

dragosbrm
Explorator entuziast

Salut! Am o mică mare problemă.

Am fost azi la un Orange Store pentru a da un iPhone SE 2020 la Buy-Back ca sa imi achizitionez un iPhone 15. Cei de acolo au spus prima data ca nu le merge aplicatia, apoi ca nu imi pot da voucher ul decat daca achizitionez ceva direct de la ei. 

Oferta propusa de doamna cu care am vorbit la telefon si cu care fac intotdeauna abonamentele era: iPhone 15, 1700 lei fara vouche, cu voucher 1000 lei.

Oferta celor din Orange Store: iPhone 15, toate reducerile aplicate 2500 lei.

Este normal asa ceva? Am vorbit si la 300 cu un agent si mi-a spus ca ar fi trebuit sa imi ia telefonul fara nicio problema. 

1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil

Salut,

Schimba magazinul cu unul Orange Shop.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Anonim
Neaplicabil

Salut,

Schimba magazinul cu unul Orange Shop.

dragosbrm
Explorator entuziast

In orasul meu nu este orange shop, decat orange store

 

Anonim
Neaplicabil

Și bănuiesc că este și singurul?

dragosbrm
Explorator entuziast

Da!

 

Anonim
Neaplicabil

Din păcate va trebui sa te deplasezi in cel mai apropiat magazin Orange.

https://www.orange.ro/shops/ 

Altă soluție nu vad.

Desigur poți face o sesizare către Orange și să reclami acel magazin însă nu știu dacă vei rezolva ceva.

https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-contactez-serviciul-clienti-187 

dragosbrm
Explorator entuziast

M-am dus la cel mai apropiat Orange Shop. Am rezolvat și am primit și iPhone-ul 15. Am platit la curier doar 1400 lei, nu cum spuneau in Orange Store. Mulțumesc mult!

 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă ești sigur că e o diferență de 1500 de lei între Orange Shop și Store, atunci merită deplasarea până într-o locație în care ai Shop. Ți-ai dat singur soluția!

Succes!

dragosbrm
Explorator entuziast

M-am dus la cel mai apropiat Orange Shop. Am rezolvat și am primit și iPhone-ul 15. Am platit la curier doar 1400 lei, nu cum spuneau in Orange Store. Mulțumesc mult!

DanielaH
Moderator

@dragosbrm, mă bucur că ai rezolvat și mulțumim că ai revenit cu feedback.

Dacă te-au ajutat răspunsurile primite aici, îl poți marca pe cel mai bun și complet ca soluție pentru a fi util și altor membri sau vizitatori.