anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Apeluri de la numere străine (+49 152 16963528)

Dinozo
Junior entuziast

salutare! Am primit azi un apel de pe acest nr.: +49 152 16963528! Zice ca este de Germania! Pana acuma se țineau de țepe de prin Africa, Nigeria, ceva de genul! Faza e ca sunau doar pe whatsapp! Acum au trecut pe telefon? Pe sim? 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember

Salut,

Din cate am putut sa vad aici, pare sa fie un numar de scam, intr-adevar. Recomand blocarea lui, daca nu ai cunostinte in Germania sau nu astepti apeluri de acolo.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember

Salutare!

Și pe mine m-au sunat și de prin Belgia, Spania, UK, etc.

Concluzia pe care am tras-o,  este că sunt țepari peste tot.

Deci mare, mare atenție!

Baftă !

arsradu
#StarMember

Salut,

Din cate am putut sa vad aici, pare sa fie un numar de scam, intr-adevar. Recomand blocarea lui, daca nu ai cunostinte in Germania sau nu astepti apeluri de acolo.

Client Orange

Pololică
#StarMember

Faza e ca "nigerienii" s-au mai deșteptat puțin. Recomand atenție la ce pot face acele numere. 

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Atât timp cât te apelează și ești în țară e ok. Apelurile taxabile sunt supuse unor aprobări prealabile, deci posibil să fi fost un "Freund" care a greșit destinatarul. Pe mine m-a căutat de câteva zile o girlfriend din California, și chiar dacă i-am răspuns a refuzat să <vorbește> cu mine. Am închis ulterior și fiecare și-a văzut de viață mai departe. 

1000005648.jpg