anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Apel gratuit.....

Liliana1
Junior

Ce reprezintă pe factură în dreptul unui număr de telefon apel gratuit?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Depinde de numar. E un numar de forma 0800 xxx xxx? Daca da, acelea sunt numere cu apel gratuit. La fel si numerele speciale. Deci din nou, depinde de numar.

Update: se pare ca in cazul asta e vorba de mesageria vocala. 

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut Liliana,

Inseamna ca nu ai fost taxata pentru acel apel.

Client Orange

De ce nu ar fi taxat un nr.de telefon?

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Depinde de numar. E un numar de forma 0800 xxx xxx? Daca da, acelea sunt numere cu apel gratuit. La fel si numerele speciale. Deci din nou, depinde de numar.

Update: se pare ca in cazul asta e vorba de mesageria vocala. 

Client Orange

Nu e taxat apelul pentru că face parte din minutele incluse in abonament. Îți apare durata convorbirii, dar cu preț zero.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Asa am crezut si eu initial. 🙂 Dar, din moment ce apare treaba asta doar la unele numere (in cazul asta, doar la asta), tind sa cred ca nu sunt minute incluse, ci mai degraba apel gratuit (pentru toata lumea, indiferent daca are sau nu abonament sau minute incluse). Ceea ce ma face sa cred ca acel 075... este probabil al unei firme, si exista o conventie sau ceva, cu Orange, motiv pentru care apelurile sunt gratuite.

Client Orange

Da, e un număr de Orange, probabil  al unei firme, dar nu am mai întâlnit număr gratuit in formatul asta. Ori 0800, cum ai zis tu, ori numere scurte. Mai ales că, după format, pare a fi un număr de mobil, nu de fix Orange.

Se pare că este numărul de mesagerie vocală.Se transferă automat când nu poți fi apelat!

A, bun, s-a lămurit situația. 🙂

La toate celelalte apar cost 0,dar scrie naționale sau nu.La acest număr scrie apel gratuit

Da, e ciudat că formatul asta e chiar apel gratuit, dar tu ar trebui să știi ce e cu el, că apare în desfășurătorul numerelor apelate de tine. De fapt, de ce te deranjează că acest  apel e gratuit? Daca era un cost suplimentar, înțelegeam deranjul, dar așa...

Salutare!

Poate l-ai avut sau îl ai trecut în Orange Family sau e favorit și de aia.

Liliana1
Junior

Este un numar obișnuit 075..

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

E numarul unei persoane, al unei firme? In general, firmele pot sa aiba un serviciu de genul asta.

Banuiesc ca apelurile normale catre contactele din agenda nu apar asa, nu? Doar numarul asta apare asa. 

Client Orange

Numai numărul acesta!