anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

am o cartela digi mobil spania si as dori sa fac portare si sa iau telefon

valentinbadicu
Începător

buna seara o intrebare am o cartela digi mobil spania si as dori sa fac portare si sa iau telefon

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut Velentin,

Bine ai venit in Comunitate!

Nu cred ca se poate sa te portezi de la un operator din strainatate la unul din Romania. Iar pentru abonament cu rate pe factura pentru telefon ai nevoie de minim 18 luni in retea.

Dar poti face un abonament normal daca vrei. Doar ca nu poti lua telefon in rate pe factura. Poti totusi sa-l iei cu un card de credit.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut Velentin,

Bine ai venit in Comunitate!

Nu cred ca se poate sa te portezi de la un operator din strainatate la unul din Romania. Iar pentru abonament cu rate pe factura pentru telefon ai nevoie de minim 18 luni in retea.

Dar poti face un abonament normal daca vrei. Doar ca nu poti lua telefon in rate pe factura. Poti totusi sa-l iei cu un card de credit.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Faci abonament și îți iei telefon cu banii jos, pentru că în rate poți să iei doar după un an și jumătate.

Poți să faci un card de rate Orange Money și atunci îți poți lua și telefon în 12 rate de la Orange.

Ai detalii aici:

https://www.orange.ro/money/card-credit/

Succes! 

FLo1
#StarMember

@valentinbadicu: Bun venit în Comunitate. Ce este mai important pentru tine: portarea sau telefonul nou? Ideea portării cade, fiind aplicabilă doar numerelor naționale de mobil (cu prefix +407xyztabcd - literele fiind restul cifrelor numărului). Dacă dorești poți achiziționa un număr nou cu telefon inclus, alegând unul din abonamentele care ți se potrivesc sau un număr prepay după caz. Pentru telefon sunt necesare detalii, dar găsești modele diverse în magazinul online al Orange. Succes.