anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare abonament incheiat online in My Orange

Teddy1
Junior

Salut,

Am incheiat un abonament online ( cel de 15 euro cu reducere 7,5 euro) in aplicatia myorange. Prin curier a sosit simul. Am incercat activarea lui prin chat, nu  a mers; prin apel la nr. 300, nu  a mers. Imi spun ca nu se regaseste numarul si contractul in baza de date. Paradoxul este ca am contractul pe mail primit. Ce se poate face in aceasta situatie?

17 Răspunsuri 17

delfinas
#StarMember

Teddy, bun venit in Comunitate!!!

Din păcate, doar cei de la Orange te pot ajuta in cazul asta. Noi suntem, in mare parte, clienți Orange, ca și tine. Mai insista la Serviciu clienți sau mergi într-un magazin Orange.

 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Mai încearcă și astăzi online sau la 300, dacă nu ai reușit. Mă gândesc că o fi apărut deja în sisteme lor.

Baftă!

Salut,

Am încercat si varianta aceasta, nu s-a rezolvat nimic. Mai astept!

Atunci scrie-le pe Chat Djingo!

Asta am incercat prima data.  

Salutare, @Teddy1 

Daca inca nu ai rezolvat, sugerez sa mergi intr-un Orange Shop.

Salut, după mai multe apeluri la 300 am găsit pe cineva care a reușit să vadă comanda online, însă mi-a transmis ca au probleme cu activarea abonamentelor făcute online și nu poate să-mi dea un termen de soluționare.

Îmi pare rău de situația în care te afli, dar important e că măcar cineva a văzut că ai achiziționat acest abonament și că, la un moment dat, va fi activat și-l vei putea folosi. Recomand sa mai insiști, sa nu lași situația așa.

Destul de neplăcută situația! Nu știu ce să zic, dar după preluarea fostului Telekom sunt cam multe probleme!

DanielaH
Moderator

@Teddy1, s-a rezolvat situația?

Nu s-a rezolvat. Am mai transmis  un mail către Orange. Cred ca singura soluție va rămâne apelarea la ANPC si ANCOM. 

P.S. In mailul transmis am atasat contractul si celelalte documente care dovedesc incheierea contractului.

 

Într-un final s-a rezolvat problema. Cu greu, dar s-a rezolvat.

DanielaH
Moderator

Ne bucurăm și mulțumim pentru confirmare.

Te mai așteptăm în Comunitate.

Ursu1
Începător

Aceeasi problema. Comandat smart plus 15 redus la 7.5 € in data de 15.07. A venit pe 19.07, evident ca si in toate celelalte "situatii punctuale" nu s-a activat dupa 2 ore, in myOrange scrie ca numarul este suspendat. Am trimis mail pe adresa magazinonline, si pe cealalta sepecificata de pe site, tot ieri - niciun raspuns.

Am sunat ieri la 300, si mi s-a comunicat ca se va activa tot ieri, " si ca de fapt este programat sa se activeze in data de 30.07", la care am mentionat ca la fel era programat sa se activeze in 2 ore dupa ce mi l-a predat curierul (nimic nu se schimba daca astept pana pe 30.07, o sa se activeze cum s-a "neactivat" si acum) sau cand optez eu din myOrange, mi-a comunicat sa astept ca o sa-l activeze in aceeasi zi, cerandu-mi nr Sim . Evident ca nu s-a activat nimic.

Am sunat azi dimineata, 20.07.23, aceleasi raspunsuri am primit, dar ca de data mi s-a spus ca a facut o "urgentare" a activarii, si ca Sim-ul va fi activ intr-o ora. 

Evident ca nu s-a intamplat nimic. Banuiesc ca si rezilierea acestui tip de contract dureaza, la nesfarsit.

"Bravo" serviciul suport Orange, sub orice critica... Am sa fac o reclamatie la ANPC.

Orange poate doar prepay, de evitat abonamente. De mai bine de 2 ani au aceasta problema si inca nu au rezolvat-o.