anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Achiziționarea telefon la abonament

Madaples88
Începător

Bună ziua. Anul trecut în mai am mutat abonamentul de pe numele surorii mele pe mine și nu am luat nici un telefon că nu aveam nevoie. Acum aș vrea să iau, dar asistentul online zice că doar anul viitor în mai o să pot când expiră perioada contractuala. Este o altă posibilitate să pot achiziționa un telefon? 

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Madaples88: Bun venit în Comunitate. La fidelizare (dacă asta doreai), precum ai constatat... NU. Dar poți printr-o achiziție de abonament nou, sau la liber, sau în rate cu un card de credit, fie de la Orange sau de la alt retailer de produse telecom.  

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

FLo1
#StarMember

@Madaples88: Bun venit în Comunitate. La fidelizare (dacă asta doreai), precum ai constatat... NU. Dar poți printr-o achiziție de abonament nou, sau la liber, sau în rate cu un card de credit, fie de la Orange sau de la alt retailer de produse telecom.  

Pololică
#StarMember

Salut!

Presupun ca ati facut cesiune (sora ta ti-a predat tie abonamentul). Din pacate, trebuie sa treaca minim 18 luni pentru a putea achizitiona un telefon redus prin abonament.

arsradu
#StarMember

Buna ziua,

In cazul de fata, achizitia se poate face doar cu plata integrala, sau in rate, cu un card de credit.

Pot recomanda, ca idee, cardul de credit Orange Money. Nu pentru ca e Orange, ci pentru ca am asa ceva si imi place. De ce imi place? Pentru ca pot sa platesc, in 12 rate, oriunde in lume. La orice comerciant care suporta plata cu card (sau online). Deci, atata timp cat ai un venit decent si raportat la ANAF, totul se face foarte simplu direct din aplicatia Orange Money.

Mai multe informatii aici.

Client Orange

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Dacă nu au trecut 18 luni de la semnarea contractului, nu poți în rate, iar dacă dorești cu prelungire, trebuie să treci la un abonament mai mare și să plătești cu banii jos sau în sistem de plată cu cardul în rate ( card de credit) . Nu merge însă online, ci într-un magazin fizic Orange. Deci mergi într-un magazin și vezi acolo ce ți se oferă.

Baftă!