anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Oferte reînnoire abonament

Madalina19
Începător

Bună ziua.

Am primit un miesaj cu oferte orange reînnoire abonament... un samsung A04. As dori sa intreb daca in abonament este inclusa rata telefonului sau dacă se plateste ceva in plus la abonamentul actual.

 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Vezi doar sa nu fie un mesaj scam. 🙂

Dar daca e legitim, trebuie sa stii ca rata la un eventual telefon achizitionat in rate nu face parte din pretul abonamentului.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Pololică
#StarMember

Salutare!

Acel mesaj este SMS sau mail? Poti detalia, mai exact, ce scrie in acel mesaj?

Fiind comunitate, majoritatea utilizatorilor sunt clienti Orange si nu stim ce oferte primeste fiecare.

Totusi, ca raspuns fara prea multe informatii, foarte probabil ca acel Samsung A04 sa fie cu cost extra abonamentului (adica rata+abonament).

Ca sa nu editez raaspunsul, iti recomand sa arunci un ochi pe la Huawei Nova Y61 (este similar, si parca se misca mai bine decat omologul cu Google):

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11968&idPhone2=11817

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Vezi doar sa nu fie un mesaj scam. 🙂

Dar daca e legitim, trebuie sa stii ca rata la un eventual telefon achizitionat in rate nu face parte din pretul abonamentului.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Bună, @Madalina19 ,

Nu știu ce ofertă ai primit, deci nu știu dacă e reală sau nu, dar ca să îți răspund direct, prețul telefonului ( rata) este de obicei separată de prețul abonamentului.

Baftă!