anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Abonament Smart 20 50% reducere

catalinbr70
Junior

Am observat că la varianta cu reducere ai 8.40 internet in roaming see , iar la cel platit integral 16.80 GB . Înseamnă că oferta este înșelătoare și nu este același abonament.Minute internaționale și altele nu mă interesează deoarece toți membrii familiei care sunt in spațiu european  nu sunt la operatori agreați de Orange și nu i pot suna decât cu cost suplimentar. Internetul nelimitat 5g se poate folosi și în 4g ?

1 Soluţie acceptată‚

Klau1979
Junior entuziast

Salut! Nu este o eroare. Am intampinat aceasta problema cand mi-am prelungit abonamentul, optând pentru acest Smart Plus 20 promotional. Am solicitat Orange să-mi aloce cei 13,45 GB in roaming, conform actului aditional pe care l-am agreat, dar raspunsul lor a fost ca volumul de date disponibil in roaming este calculat in functie de pretul pe care îl plătești efectiv pentru abonament. Astfel, dacă alegi abonementul Smart Plus 20 la prețul promoțional de 10 euro/lună, vei primi 8,40 GB internet in roaming SEE, iar nu 13,45. 

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Razvan
#StarMember

Salutare! Abonamentul oferă internet nelimitat prin tehnologia 5/4/3/2G, nu are importanță acest lucru. In ceea ce priveste roamingul în SEE, el ar trebui să aiba 16,80 Gb, așa cum se calculează după formula standard. Poate fi doar o eroare de afișare pe site. 

And04
Senior

Salutare, @catalinbr70 

Si eu cred ca este o eroare pe site. In sectiunea "Abonamente fara telefon", in roaming sunt disponibili 13.45 GB in timp ce in sectiunea "Oferte" apare cu 8.40GB.

Atasez si mai jos doua capturi de ecran.

In ceea ce priveste internetul 5G, da, el se poate folosi si in 4G.

Sectiunea "Abonamente fara telefon"

smart_1.png

Sectiunea "Oferte"

plus_2.png

 

Klau1979
Junior entuziast

Salut! Nu este o eroare. Am intampinat aceasta problema cand mi-am prelungit abonamentul, optând pentru acest Smart Plus 20 promotional. Am solicitat Orange să-mi aloce cei 13,45 GB in roaming, conform actului aditional pe care l-am agreat, dar raspunsul lor a fost ca volumul de date disponibil in roaming este calculat in functie de pretul pe care îl plătești efectiv pentru abonament. Astfel, dacă alegi abonementul Smart Plus 20 la prețul promoțional de 10 euro/lună, vei primi 8,40 GB internet in roaming SEE, iar nu 13,45. 

Înseamnă că nu e același abonament , sau e un Smart 20 ciuntit .Nu se merita sa fac contract pe 24 de luni . Sunt cartele prepaid cu internet suficient pentru deplasări , în casă oricum folosim wifi.

Anonim
Neaplicabil

Niciun abonament national nu este rentabil daca tu il iei doar pentru traficul de roaming pentru ca se va aplica regulamentul european in privinta aceasta.

Oferta este foarte buna pentru cine are nevoie de toate resursele nationale si vrea sa foloseasca fara griji telefonul, sa se bucure de acces la 5G acolo unde el exista. Cat despre traficul inclus, asa fac cam toti operatorii, se ofera calculat la pretul final platit de client, adica cel aplicat dupa diverse reduceri. Unii mai norocosi au prins trafic integral si la oferte cu pret redus, insa chiar si asa, cum am specificat inainte, nu merita achizitionat niciun abonament strict pentru traficul de roaming.

Eu nu as mai alege niciodata abonamente fara trafic de date nelimitat pentru ca vreau sa pot folosi intensiv conexiunile oriunde ma aflu (si chiar folosesc mereu datele, fara exceptie), nu doar in raza de acoperire a unui router. Am abonamente complet nelimitate, cu acces roaming la cei doi operatori principali si nu as renunta la ele pentru nimic, mai ales ca am oferte personalizate.

Abonamentul nu îl iau doar pentru traficul de roaming , dar folosesc când sunt la muncă și nu am cum sa încalc regulamentul european pentru că eu o lună sunt la muncă , o lună acasă , iar în luna cat sunt la muncă stau in SEE maxim 2 săptămâni  , restul in Romania și Serbia .De aceea conta pentru mine internetul in roaming . Soluția rămâne să cumpăr cartele din țările pe unde trec.

Anonim
Neaplicabil

Pentru Serbia cea mai buna varianta cu abonament romanesc este Digi Mobil, urmeaza Vodafone cu o extraoptiune disponibila doar pentru abonati, activabila din aplicatie, iar Orange are tariful cel mai mare pentru aceasta zona.