anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Abonament nou - Ai depășit numărul maxim de tranzacții de acest fel

Raluca7
Începător

Buna ziua am vrut sa fac un abonament la Orange cu număr nou și un Smartphone honnor 70 5g și nu mă lăsa să îl fac.imi apare chestia asta:Ai depășit numărul maxim de tranzacții de acest fel. Pentru a achiziționa un nou abonament, este necesar să mergi într-un Orange shop.ce înseamnă asta?am 4 abonamente de mobil și 2 servici fixe vechime 6 luni

1 Soluţie acceptată‚

Salut,
Nu exista un numar maxim de comenzi ce pot fi inregistrate de un client in magazin online. Atunci cand este plasata o noua comanda online, aceasta este verificata luandu-se in considerare mai multe variabile (vechime cod client, servicii activate cu achizitie etc.). Un client primeste mesaj sa se prezinte in Shop atunci cand trebuie facute verificari suplimentare in vederea plasarii noii comenzi. Gasesti aici  https://www.orange.ro/shops/ lista Orange Shop-urilor in care poti merge cu actul de identitate oricand ai posibilitatea.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

RafaHelper
#StarMember

Salut @Raluca7

Asa cum zice si textul, nu te mai lasă sa contractezi abonamente online. Exista o limita in cazul tau 4.

Poti sa faci abonamentul pe un alt nume daca nu vrei sa mergi in Orange Shop, astfel va trebui sa faci un cont nou de utilizator pe site si sa cumperi un nou abonament.  

Am scris din gresala ca si raspuns la cine nu trebuie si nu se poate sterge 🙂

Raspunsul pentru Raluca e mai jos.

alexeugeniu
Junior entuziast

Salut @Raluca7 ,

Nu cred că se impune un numar maxim de abonamente de voce pe care le poti activa pe o singură persoana fizica, insa  in functie de tipul abonamentelor pe care le ai sau vrei sa le activezi sau de istoric este posibil sa ti se solicite un avans sau un depozit la semnarea contractelor.

Îți recomand să mergi fizic intr-un Orange Shop și să vezi mai exact.

O zi excelentă!

Buna,

Există un topic similar aici

1000001071.jpg

Poate te ajuta.

Este posibil sa existe anumite condiții.

Ai mai achiziționat și alte telefoane la care mai ai de platit rate?

 

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Exact același lucru era și în link-ul pus de mine mai sus.

Salut,
Nu exista un numar maxim de comenzi ce pot fi inregistrate de un client in magazin online. Atunci cand este plasata o noua comanda online, aceasta este verificata luandu-se in considerare mai multe variabile (vechime cod client, servicii activate cu achizitie etc.). Un client primeste mesaj sa se prezinte in Shop atunci cand trebuie facute verificari suplimentare in vederea plasarii noii comenzi. Gasesti aici  https://www.orange.ro/shops/ lista Orange Shop-urilor in care poti merge cu actul de identitate oricand ai posibilitatea.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Depinde de valoarea abonamentelor și de alte criterii pe care le consideră ei importante. Ai un topic asemănător aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/abonament/care-este-numarul-maxim-de-abonamente-per-client/m-p/13357...

Sper să-ți fie de folos!

Baftă!