Este posibil sa-mi portez abonamentul online?

Adrian_42
Începător
Doresc si eu sa aflu daca se poate porta un abonament online - sau daca este nevoie neaparat sa ma prezint si la un magazin Orange.
1 Soluţie acceptată‚

tomaciprian
Cunoscător
Se poate efectua si portarea online in reteaua Orange fara sa se mai ajunga intr-un Orange Shop/Store. Intri pe site la categoria de abonamente, selectezi abonamentul dorit,te autentifici cu contul My Orange (da,trebuie creat un cont MyOrange),iar apoi selectezi "porteaza un numar" si completezi spatiile libere cu informatiile care iti sunt cerute.

5 Răspunsuri 5

Miha_Z
#StarMember
Din pacate la Orange nu se poate realiza portarea online. Ai posibilitatea de a inregistra cererile de portare doar in magazinele Orange sau la magazinele partenere. Poti citi mai multe informatii si in raspunsurile de la urmatoarea intrebare: https://comunitate.orange.ro/questions/2278492-portarea-cartela-telekom-orange-perioada-covid

Anonim
Neaplicabil
O alta varianta ar fi sa ceri o ofertare de la un consultant de vanzari si sa inchei cu el contractul de acasa, direct prin mail. 🙂

tomaciprian
Cunoscător
Se poate efectua si portarea online in reteaua Orange fara sa se mai ajunga intr-un Orange Shop/Store. Intri pe site la categoria de abonamente, selectezi abonamentul dorit,te autentifici cu contul My Orange (da,trebuie creat un cont MyOrange),iar apoi selectezi "porteaza un numar" si completezi spatiile libere cu informatiile care iti sunt cerute.

Anonim
Neaplicabil
@tomaciprian: foarte interesant ca mie nu-mi apare asa ca la tine, dar am incercat cu un cont gol si apare exact ce ai si tu. Sa specific, nu imi apare pe contul unde am deja un mix de contracte + PrePay-uri.

Salut tuturor, Procesul de portare poate incepe in magazinul online, dar finalizarea se va face intr-un magazin, fizic; in acest moment, in magazinul online fluxul nu este complet. Dupa ce alegi varianta de portare si vei completa toate campurile din contul online, vei fi redirectionat catre un Orange shop.