Caracteristici telefon Huawei Honor 20?

Razvan
#StarMember
Zilele trecute am fost prin Orange Shop Sun plaza și am văzut expus acest telefon. Ceva date despre el, raport pret/calitate.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Un telefon reușit, care are un preț accesibil și: 128 GB memorie, 6GB ram, camere de 48, 16, 2, respectiv 32 Megapixeli (pentru selfie), procesor octacore 2x 2,6 GHZ Cortex, baterie de 3750, încărcare rapidă (50% în 24 min), display de 6,26, IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, amprentă și deblocare facială, etc. Sursa: https://www.gsmarena.com/honor_20-9615.php

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember
Un telefon reușit, care are un preț accesibil și: 128 GB memorie, 6GB ram, camere de 48, 16, 2, respectiv 32 Megapixeli (pentru selfie), procesor octacore 2x 2,6 GHZ Cortex, baterie de 3750, încărcare rapidă (50% în 24 min), display de 6,26, IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, amprentă și deblocare facială, etc. Sursa: https://www.gsmarena.com/honor_20-9615.php

Laura_cio
Senior
Un telefon complex, performant, pentru prețul de aproximativ 2500 lei (la liber): deblocare faciala+amprenta (recunoaștere faciala rapida chiar și in conditii de luminozitate scăzută), camera de 48 ultra clarity mode, bateria tine o zi utilizând telefonul constant, incaracare completa in maxim o ora, design frumos, luxos. Cred ca e best buy in raport calitate/preț, situat intre Mate20 PRO și P30 PRO.

Jay
Campion certificat
Mie mi s-a parut interesantă recunoașterea facială, dar, nu prea mai e blocat telefonul în cazul asta.. cum il întorci spre tine, vrei nu vrei se deblochează.. mi se pare mai ok amprenta.. Honor 20 are cam ce caut eu la un telefon, dar, la banii astia prefer un Samsung A70.. si mai raman si cu bani.. la liber, la Orange, este ~ 410 €, deci ~ 1900 lei.. cel puțin așa am vazut ultima data cand m-am uitat..

Romeo_
Senior certificat
Dupa faza cu google care a fost la Huawei sincer as mai strange ceva banuti la pusculita sa imi cumpar Iphone pt ca e mai sigur(dai un ban da’ nu-l mai ai ) ;))))

Ascary
Campion certificat
Nu mai dați bani la americani că și așa sunt putrezi de bogați. Ajutați poporul (sud) coreean :)) sau chinez 🙂