anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Digi -> Yoxo

Tiger
Junior
Salut,
1. Am văzut ca odată portat la YOXO nu se mai poate reveni la ce am avut înainte, corect?
2. Dacă portarea se face din aplicație, mai am vreo treaba cu operatorul? Cine îl înștiințează? YOXO? Sau e de alergat cu hârțoage?
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Ne bucuram ca ai primit raspuns rapid. Doar cateva clarificari pentru a fi de folos si altor utilizatori: 1. dupa ce ai portat numarul pe YOXO, poti sa revii cu numarul inapoi in reteaua initiala; pentru a putea face acest lucru este necesar sa soliciti inchiderea abonamentului YOXO, trecand pe cartela PrePay Orange, iar ulterior sa portezi numarul in reteaua dorita 2. referitor la instiintarea operatorului, furnizorul acceptor este cel care transmite cererea de portare catre furnizorul donor, exclusiv prin sistemul electronic.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

DanielaH
Moderator
@Tiger, bun venit în Comunitate! Abonamentul Yoxo este unul digital și nu implică deloc "hârțoage" :). Uite aici pașii pentru portare - https://www.yoxo.ro/portare/ Ne dai, te rog, mai multe detalii despre situația ta și ce anume dorești să faci exact? Cu cât avem mai multe informații, cu atât te putem ajuta cu răspunsuri punctuale. Mulțumim.

Tiger
Junior
Mulțumesc pentru răspuns , am primit pe aplicație răspunsul . Acum rămâne de lămurit ce se întâmpla cu celelalte abonamente de la Rds . Am 3 abonamente , același titular , dar vreau sa portez doar un abonament . Seara buna

FLo1
#StarMember
@Tiger: Bun venit în Comunitate. Fiind titularul abonamentelor, decizia îți aparține. Orice drum este cu dublu sens. Singura diferență este că revenirea la ceva anterior nu va fi întotdeauna la fel de simplă, în aceleași condiții. Dar dacă nu încerci niciodată nu vei știi. 🙂

delfinas
#StarMember
Celelalte abonamente merg în continuare, ca și până acum. Dacă ai avut o ofertă în funcție de cate abonamente are un titular, s ar putea să se modifice prețul lor, dar, la ce preturi are Digi, nici nu contează 1 euro în plus sau in minus. Oricum, partea asta tine exclusiv de Digi, nu de Orange.

Tiger
Junior
Da, știu ca de ei ține. Mersi oricum de răspuns .

delfinas
#StarMember
Cu placere!!!

Salut! Ne bucuram ca ai primit raspuns rapid. Doar cateva clarificari pentru a fi de folos si altor utilizatori: 1. dupa ce ai portat numarul pe YOXO, poti sa revii cu numarul inapoi in reteaua initiala; pentru a putea face acest lucru este necesar sa soliciti inchiderea abonamentului YOXO, trecand pe cartela PrePay Orange, iar ulterior sa portezi numarul in reteaua dorita 2. referitor la instiintarea operatorului, furnizorul acceptor este cel care transmite cererea de portare catre furnizorul donor, exclusiv prin sistemul electronic.