anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Consum minute internationale in roaming (Yoxo)

Costinel
Junior
Buna. Daca sunt in roaming in Austria, sa zicem, si apelez un numar mobil de Austria, deci local, voi consuma din minutele de roaming adica din nelimitat sau am nevoie de optiunea cu minute internationale? Pentru a apela din roaming alte numere decat cele din RO sau Austria inteleg ca e nevoie de minute internationale. Multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Daca te afli in strainatate si suni in tara in care te afli, ti se vor consuma minutele din beneficiile nationale incluse in pachet. Daca te afli in roaming in SEE si doresti sa apelezi numere tot din tari SEE vei utiliza deasemenea minutele disponibile nationale si roaming SEE (in limita politicii de utilizare rezonabila). O zi buna!

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

FLo1
#StarMember
@Costinel: "Optiune de minute roaming nelilimitat"??? Unde? Cu cat? La Orange?? Costinele, cand esti in roaming vei folosi EXCLUSIV minutele aferente optiunii de ROAMING (in cazul acesta cele permise si in spatiul SEE) si fara sa sarim "calul" (a se intelege consum rezonabil si minoritar in mai putin de 50% din ultimile 123 de zile): nu nationale, nici internationale. Daca nu e clar ceva, revino pe topic punctual cu specificatii.

Costinel
Junior
Deci cand sunt in roaming pot suna oriunde in SEE din minutele incluse, evident cu politica de fair usage policy, si nu am nevoie de optiuni cu minute internationale? Ex: am yoxo 100, plec in austria, si vreau sa sun in :Romania, Austria, Italia, Spania, Franta. Pot suna fara sa fiu nevoit sa activez alte optiuni. Corect?

FLo1
#StarMember
@Costinel: Povestea o incepi mai intai cu "AM YOXO"!!! De aici tot ce am spus anterior se modifica. Asadar, exceptand spatiul SEE, nu am gasit o mentiune la YOXO privind o limitare a resurselor. Doar pe date mobile (3,87 GB). Dar minute/SMS sunt nelimitat. Totusi cred ca politica consumului rezonabil se pastreaza si aici. Poti sa-i intrebi direct (prin intermediul CHAT-ului YOXO) sau testezi pe propria piele.

Costinel
Junior
Eu am postat povestea in sectiunea Yoxo. Credeam ca e evident ca ma refer la abonamente Yoxo cu roaming. Astept raspuns si de la chatul yoxo. Multumesc oricum pentru raspunsuri.

Salut, Daca te afli in strainatate si suni in tara in care te afli, ti se vor consuma minutele din beneficiile nationale incluse in pachet. Daca te afli in roaming in SEE si doresti sa apelezi numere tot din tari SEE vei utiliza deasemenea minutele disponibile nationale si roaming SEE (in limita politicii de utilizare rezonabila). O zi buna!

FLo1
#StarMember
@Costinel: Da, am observat ulterior. Eu zic ca daca respecti politica utilizarii in roaming a resurselor (care cred ca e universala la Orange), poti merge pe optiunea de Yoxo 100. De optiunea suplimentara de Roaming ai avea nevoie doar daca nu esti in SEE.