anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Conectare in aplicația yoxo - am uitat userul și parola

OfeliaGabriela
Începător
Salut!
Nu mai reușesc sa ma conectez in aplicația YOXO. Am uitat userul și parola și efectiv nu mai pot recupera contul. Cum sa procedez?
Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Pentru a recupera datele de utilizator si parola, poti accesa acest link unde introduci numarul de telefon https://www.orange.ro/accounts/start-reset-password.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

teacher_
#StarMember
Salut! Urmează pașii acestia Acceseaza pagina https://sso.orange.ro/wp/oro?jspname=login.jsp&action... Logheaza-te cu datele contului tau; Intra la "Setari cont"; Da-i click pe tab-ul "Date personale"; Acolo ar trebui să poți să vezi și să modifici adresa de mail și parola...

FLo1
#StarMember
@Ofelia: Bun venit în Comunitate. Într-o astfel de situație ești cam la mila.... Orange. În Orange Shop te ”ajută” nimeni, pe motiv de ”abonament digital”, aplicația înțeleg că nu o poți accesa pentru a solicita ajutor pe chat-ul aplicației, deci rămâne ca un ”binevoitor” Orange să nu te rețină în stand-by și să te contacteze pe numărul de telefon pentru a confirma datele și a-ți oferi un link de resetare parolă pe adresa de email. @teacher: Profesore, cum poți accesa setările de cont ale Yoxo prin logarea în Orange? Eu ca ”elev” nu pot să-mi dau seama. Și totuși, fără a avea parola contului (vezi problema din topic)... cum să te loghezi așa cum susții?

teacher_
#StarMember
@Elevule, daca raspunsul nu e bun, mea culpa. Imi pare rau ca am dat un raspuns inadecvat, credeam ca din moment ce acea persoana a putut sa se logheze si sa puna intrebarea aici, are acces la my orange si la datele din cont. Am avut o oarecare logica, dar se pare ca sunt depasit. 🙂 De, nu se poate sa le stiu pe toate. :)))

delfinas
#StarMember
Ofelia Gabriela, nu mai tii minte nici adresa de mail pe care ți-ai făcut contul? Ar trebui sa existe un buton de recuperare a contului, pe baza emailului...

Salut! Pentru a recupera datele de utilizator si parola, poti accesa acest link unde introduci numarul de telefon https://www.orange.ro/accounts/start-reset-password.

0745xxxxxx

utilizator

 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Datele trebuie sa le introduci tu. Nu au ce cauta in spatiul public. In special numarul de telefon. Suntem o comunitate formata in mare parte din clienti, nu angajati Orange. Deci astfel de informatii (cum ar fi numarul de telefon) repezinta date personale si nu trebuie sa apara aici.

Poti edita postarea si elimina numarul de telefon, daca vrei.

Client Orange

DanielaH
Moderator
@OfeliaGabriela, ai reușit să te conectezi în aplicație?

OfeliaGabriela
Începător
Buna ziua! Am reusit sa ma conectez. Multumesc frumos!

FLo1
#StarMember
Totul e bine când se termină cu..... bine pentru client.

puiubalaita
Începător
buna! cum ai reusit sa recuperezi contul yoxo, eu la toate linkurile de mai jos ajung la recuperare parola orange si nu ma ajuta cu nimic! Merci