anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Unde gasesc lista cu canalele analogice si eventual doar diferenta intre esential si premium ?

cristiarad74
Junior entuziast
Unde gasesc lista cu canalele analogice si eventual diferenta intre esential si premium ?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Ba da, are și analogic, adică poți să tragi la mai multe televizoare, dar nu-ți merg prea multe canale ( vreo 40 doar), dacă alegi doar prima grilă. La pachetul Esențial ți se dă doar un CI+, iar la al doilea pachet ( Premium), primești două și poți trage la mai multe tv-uri. Poți să tragi la mai multe tv-uri și pe grila Orange prin fibra proprie. Acum depinde ce grilă ai tu disponibilă în zonă, pentru că e mult mai completă prin rețeaua proprie și pot să-ți spun că e și mai ieftin față de concurență, plus că ai și ruter wifi 6 inclus. Interesează-te pe la instalatori locali, pentru că ofertele pot fi mult mai bune decât pe site-ul Orange. Prin Argeș, pe la mine, de ex. au fost și cred că încă mai sunt 2 euro/ lună pentru pachet Esențial și net de 500, iar pentru Premium și net de 500, era ( nu știu dacă mai este de azi), 5 euro ( disponibil pe 2 tv-uri cu CI+) și pe alte tv-uri, evident.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember
Salutare! Nu știu exact la care dintre grile te referi (adică cea a Orange prin rețeaua fostului Telekom sau proprie Orange) dar o să ți le pun pe ambele. În stânga ai grila de canale prin rețeaua fostului Telekom, iar în dreapta, prin rețeaua proprie, ambele pachete. Pachetul Premium include și pachetul Esențial. Dacă te referi la o grilă analogicâ, cred că vorbești de cea prin fostul T, pentru că Orange prin rețeaua proprie are doar digital. Pot să te asigur că acestea sunt grilele, pentru că am două pachete Love, cu pachetele Premium, în două locații diferite și am ambele grile. Listele sunt preluate de pe forumul Softpedia, adică de aici: https://forum.softpedia.com/topic/1067968-orange-home-tv-63-de-canale-n-format-hd-prin-reeaua-telekom/page__st__828 Respectiv de aici: https://forum.softpedia.com/topic/1159228-orange-home-tv-96-de-canale-n-format-hd-prin-reeaua-proprie-nou-orange-sport-1-4-hd/page__st__828 Merg și pe mai multe tv-uri, dar mai puține canale decât la tv-urile cu CI+ ( 1 la primul pachet și două la cel maxim). Sper să-ți fie de folos!

cristiarad74
Junior entuziast
Multumesc , este exact ce cautam . La telekom stiu ca aveai posibilitatea cu analogic sa vezi programe pe mai multe televizoare fara card ci si sau decodor. De la tine inteleg ca acest lucru nu merge si la orange. Este un mare minus in cazul mai multor tv-uri . Creste substantial pretul abonamentului . Multumesc inca o data ptr informatia data. O zi minunata !

Buna ziua, 

Ati aflat pana la urma daca merge sau nu analogicul la noul orange?

Multumesc!

Salut, @Kora ! Bine ai venit în Comunitate! Soluția scrisă pe acest topic nu te-a ajutat?

Vio73
#StarMember
Ba da, are și analogic, adică poți să tragi la mai multe televizoare, dar nu-ți merg prea multe canale ( vreo 40 doar), dacă alegi doar prima grilă. La pachetul Esențial ți se dă doar un CI+, iar la al doilea pachet ( Premium), primești două și poți trage la mai multe tv-uri. Poți să tragi la mai multe tv-uri și pe grila Orange prin fibra proprie. Acum depinde ce grilă ai tu disponibilă în zonă, pentru că e mult mai completă prin rețeaua proprie și pot să-ți spun că e și mai ieftin față de concurență, plus că ai și ruter wifi 6 inclus. Interesează-te pe la instalatori locali, pentru că ofertele pot fi mult mai bune decât pe site-ul Orange. Prin Argeș, pe la mine, de ex. au fost și cred că încă mai sunt 2 euro/ lună pentru pachet Esențial și net de 500, iar pentru Premium și net de 500, era ( nu știu dacă mai este de azi), 5 euro ( disponibil pe 2 tv-uri cu CI+) și pe alte tv-uri, evident.