anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Transponder 12606 lipseste pe decodorul Kaon

IonutBaciu
Începător

Salut!

Dupe schimbarea antenei pe Hellas Sat, desi am un semnal aproape maxim, am vazut ca imi lipsesc cateva canale din lista finala dupa ce am dat o cautare.

Dupa cateva investigatii am descoperit ca toate canalele lipsa sunt pe Transponderul 12606 V care imi lipseste cu desavarsire din lista de transponderi ai decodorului Kaon pe care il folosesc.

Exista vreo modalitate de a adauga manual acest transponder? Am vazut ca acest lucru e posibil la alte decodoare, dar pare imposibil la Kaon.

Exista vreo solutie?

Multumesc!

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember

Salutare!

Îi dai o restart și mai încerci. Dacă nu, o revenire la setările din fabrică am văzut că recomandă unii instalatori.

Totuși, te sfătuiesc să încerci cu prima variantă și apoi să suni la suport, la numărul 300 sau 0374300300, apoi formezi 1-2-2 sau 1-3-2, pentru asistență, chiar dacă Djia de va identifica cu ultimele 6 cifre din CNP.

Baftă!

Restart si Factory reset a fost facut de mai multe ori deja.

Am vb si cu supportul si nu au avut nici o solutie online, decat sa trimita un tehnician, ceea ce e imposibil pt ca sunt in afara tarii.

Eu vroiam sa vad daca exista o alta solutie prin care sa adaug manual, sau sa fac cumva sa imi apara acel transponder in lista.