anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se poate înlocui STB cu CI+

andyduta
Junior
Dacă înlocuiesc actualul televizor cu unul compatibil CI+ se poate înlocui STB-ul, pe care îl folosesc acum, cu un smart cam, fără să schimb și cardul care a venit odată cu STB-ul?
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut! Pentru a ajuta și alți membri care au nevoie de această informație, i-am întrebat pe colegi. Aceștia ne-au comunicat că în astfel de situații este nevoie să parcurgeți următorii pași pentru a face înlocuirea: - apelați 300 pentru cererea de înlocuire STB cu CAM sau CAM cu STB - se va verifica modelul TV-ului ca să ne asigurăm că dispune de configurația necesară (tuner DVBC/DTB-T) - înlocuirea nu implică costuri suplimentare, iar o echipă tehnică se va prezenta la locație pentru înlocuire - tehnicianul va înlocui echipamentul și va prelua echipamentul înlocuit.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

DanielaH
Moderator
Salut, andyduta ! Am întrebat colegii și ne-au spus că da, se poate face modificarea din STB în CI, trebuie doar să predai echipamentul în magazin, STB + card STB. Cardul din STB o să fie automat distrus. Nu se poate pastra cardul STB-ului. Se înlocuiește tot echipamentul cu un cam.

andyduta
Junior
Salut DanielaH, Mulțumesc pentru răspuns. Mă întreb dacă nu se poate să vină un tehnician cu smart cam-ul, să-l imperecheze cu cardul pe care îl am și să preia STB-ul? În cazul ăsta scap și eu de un drum de vreo 36 de km și scapa și cardul de distrugere.

DanielaH
Moderator
Ca să răspundem la această întrebare, colegii mei ar avea nevoie de mai multe detalii. Fiind vorba de analizarea contului tău personal, ți-am trimis un mesaj privat (pe adresa de e-mail cu care te-ai înregistrat în Comunitate) și așteptăm răspunsul tău prin reply la acel e-mail. Mulțumim.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut! Pentru a ajuta și alți membri care au nevoie de această informație, i-am întrebat pe colegi. Aceștia ne-au comunicat că în astfel de situații este nevoie să parcurgeți următorii pași pentru a face înlocuirea: - apelați 300 pentru cererea de înlocuire STB cu CAM sau CAM cu STB - se va verifica modelul TV-ului ca să ne asigurăm că dispune de configurația necesară (tuner DVBC/DTB-T) - înlocuirea nu implică costuri suplimentare, iar o echipă tehnică se va prezenta la locație pentru înlocuire - tehnicianul va înlocui echipamentul și va prelua echipamentul înlocuit.