anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Schimbarea contractului TV a dus la inactivarea contului HBO Max

Danilad
Junior

Buna,

 

Recent am schimbat contractul ce il aveam pe un contract nou datorita introducerii fibrei optice in zona. Asadar, totul bine si frumos, dar nu mai pot accessa contul de HBO max. Abonamentul nou TV este Premium cu optiune HBO.

Am incercat sa intru din nou, am schimbat parola orange, normal ca nu o mai stiam. Dar tot primesc mesaj ca datele sunt incorecte cand incerc sa activez din TV. 

Aveti idee ce as putea face?

Multumesc,

Dan

12 Răspunsuri 12

arsradu
#StarMember

Salut Dan,

Cred ca fiecare cont e conectat la un anumit cod de abonat. Odata ce ai schimbat abonamentul, s-a schimbat si codul de abonat, si evident ca nu mai functioneaza nici serviciile pe care le aveai asociate cu acel cont.

Ce e de facut? Din punctul meu de vedere, trebuie reluat procesul de activare al contului HBO, de data asta pe noul abonament.

De mentionat ca nu am abonamentul respectiv, deci nu stiu 100% sigur daca o sa-ti mearga asa. Dar...pentru mine, asa ar avea sens sa fie. 🙂

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cu siguranță trebuie asociat HBO max cu noul pachet ( cont), pentru că așa sunt regulile.

Baftă!

Danilad
Junior

Am incercat cu noul cod de contract, bineinteles, dar tot imi spune ca nu sunt corecte datele. Tot ce imi ramane de facut este sa contactez luni pe cei de la callcentre sa ii intreb de problema.

 

Hmmm....noul cod de contract si acelasi cont HBO? Pentru ca s-ar putea sa nu mearga. Cred ca trebuie intai facuta "dezlegare" la conturi, ca sa zic asa. :)) Cred ca a ramas asociat la codul vechi de abonat, si atunci nu te lasa.

Singura varianta, daca nu vrei neaparat contul respectiv, ar fi sa creezi un cont nou, special dedicat pentru abonamentul nou.

Daca nu e o solutie, incearca atunci, dupa cum ziceai si tu, sa iei legatura cu un consultant incepand de maine dimineata. Poate pot ei sa "dezlege" conturile astfel incat sa poti folosi acelasi cont HBO cu noul cod de abonat.

Client Orange

Pololică
#StarMember

Salutare!
Intrebare intrebatoare: HBO sau HBO Max? Daca in contract e fara Max, ai acces doar la canalele TV, nu si la aplicatie.

RafaHelper
#StarMember

Salut @Danilad

Ești client Orange Romania sau Orange Romania Communications?

Danilad
Junior

Orange Romania pentru ca pe factura scrie codul de Linie TV, iar in HBO Max se cere tot cod Linie TV. Se cer date diferite in functie de operator cu diferente intre Orange Romania si Orange Romania Commmunications. 

 

Merci de informații! Poti sa confirmi daca ai urmat pașii de aici? https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/hbo-max/

DanielaH
Moderator

@Danilad, s-a rezolvat situația?

Blue12
Senior

Eu cred ca optiunea HBO ce o ai activa in pachetul de TV se refera la canale, nu la HBO MAX. Tin minte ca am avut si eu optiune HBO activa, dar pentru HBO MAX am activat altceva din MyOrange, cand aparea mesajul "Vesti bune, te poti bucura de HBO MAX bla bla". S-ar putea sa ma insel totusi.

RafaHelper
#StarMember

@Blue12 din ce am verificat Orange Romania nu vinde doar pachetul de canale TV HBO, atunci cand este activata opțiunea ai inclus canalele tv + access in HBO MAX.

La Max da, ai canalele TV + aplicatia.

Pe site este promovata doar optiunea cu aplicatie (adica HBO Max), dar daca in contract a avut doar partea de TV a HBO ca optiune (deci fara Max), atunci e normal sa nu-i mai mearga aplicatia.

Totusi, daca aplicatia a mers si fara acel Max, s-ar putea sa fi fost o eroare pe undeva. Tata a avut o luna HBO (Vodafone), dar, din cauza unor erori a renuntat/lipsa de atractie pentru majoritatea filmelor. Partea frumoasa este ca doar un televizor (din 3) nu mai are acces la canale, la restul se pot vizualiza HBO (toate) si Cinemax (toate). Si s-a cam facut anul de cand are confirmarea privind renuntarea la optiune (si nici nu plateste pentru ele). A mai sesizat pana acum (a cerut confirmarea cu numar de inregistrare la doua - trei luni dupa dezactivarea pe unul din televizoare), dar tot au ramas active pe celelalte, chiar daca dupa data dezactivarii nu s-a mai uitat. A vazut ca inca mai are acces intamplator (tot dadea plictisit de la un canal la altul).