anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu pot să vizionez niciun program TV cu Orange tv go în Ungaria

Dani-me
Junior
Nu pot să vizionez niciun program TV cu Orange tv go în Ungaria eroare S004.Vreau sprijin pentru remadiera problemei.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut! În acest moment unii clienti Orange aflați în roaming SEE nu pot accesa aplicația Orange TV Go dacă sunt conectați la Internet prin intermediului WI-FI. Aplicația poate fi folosită momentan doar prin intermediul rețelei de date mobile.
Colegii de la Departamentul Tehnic fac demersurile necesare pentru remedierea problemei într-un timp cât mai redus.
Mulțumim pentru înțelegere.

 

Update 03.03.2022 - incidentul a fost remediat, serviciul este din nou funcțional în roaming SEE

Vizualizare soluţie în postul original

65 Răspunsuri 65

FLo1
#StarMember
Daca rezolvarea este un VPN de RO atunci nu vad care e problema. Se poate face un server VPN si cu un router banal, la domiciliu, pe care-l accesezi oriunde-ai fi. Atât de simplu, atât de la îndemână....

Daniela123
Junior
Da, asta e rezolvarea, insa costa in plus si atunci de ce mai avem nevoie de Orange TV Go care costa si el, cand app digionline e moka daca ai pe cineva in Ro care are cablu la rcs?

Geo10
Junior entuziast
Eu nu vreau sa folosesc Vpn și sa plătesc în plus.... Asa ma pot abona la concurenta și nu am problema asta.... Si in plus îmi plac lucrurile simple nu sa ma complic.. La toți se poate la noi, nu....

Dani-me
Junior
Eu acum folosesc chromecast ca oglindesc de pe telefon pe tv.

Adrian_de
Începător
Aplicația nu merge de aproximativ 2 săptămâni înafara România, duma asta pe care Orange o face ca lucra la problema e pentru copii sub 7 ani, la cumpărare TV go box Orange ma înștiințat ca poate fi folosit pe teritoriul UE.,eu cred ca este o problema de drepturi de difuzare înafara Românie, asta a început mai demult cu restrictionare emisiuni canalele Antena, apoi TVR, who cares TVR, eu am vorbit la acea vreme și cu cei de la Antena Play și problema nu era de la ei, ci de la Orange care probabil nu dorește să plătească extra pentru anumite canale, ei zic ca Antena e problema ca dorește cât mai mulți abonați, fals, abonamentul Antena Play costa 5 RON pe platforma Focus Sat, care cred ca va devansa ca și singur concurent Orange, la un simplu calcul Focus Sat 63 RON lunar pe 3 Televizoare, pachet complet HBO și Antena Play și merge fără probleme în UE, să revin la început ce va face Orange cu promisiunea contractuala acum? Ei vor miza pe ideea ca și așa e gratuit oferit în mare parte și ca va închide gura repede clienților, ca doar suntem români,nu?! Deci sa ma înșel dar duma asta pute din Germania Orange România.

Geo10
Junior entuziast
Sunt de acord... ... Nu e posibil o firma care se respecta se fac 2 săptămâni de când nu funcționează.... Nici măcar Nus sinceri sa spună adevărul, nu se mai poate viziona în afara tarii, asa lumea știe ce are de făcut... Vrăjeală cu lucram dsa remediem, specialiști sunt la lucru... Sunt 2 săptămâni... Schimbați specialiști sau spuneți adevărul....

Adrian_de
Începător
Nici nu vor zice, ăștia cu vpn treziți-vă!! vorbim de un serviciu la achiziționarea lui garant ca funcționează în UE, așa pot alege Iptv cu 10€ lunar sau anual 48€, dar nu e stabil asta e clar!!!

Geo10
Junior entuziast
Plus ca Vpn plătești în plus și consum de date... Nu am folosit și nici nu vreau mie îmi plac lucrurile simple.. Acum vad ca nu mai răspunde nici un moderator....

Adrian_de
Începător
și ai o mie setări pe modem, nu se rentează!

Geo10
Junior entuziast
Ai dreptate...

FLo1
#StarMember
@Geo @Adrian: Ați încercat să vă faceți un server VPN? Ce e atât de dificil? Nu aveți o explicație? Să înteleg ca ați citit ceva dar nu ați înțeles cele citite? Vreți simplu? Sunt 'enșpe site-uri care difuzează programe online, atât pe teritoriu RO cât și în UE. Deci care e problema în fond? Aplicații de streaming sunt grămadă, un server VPN se obține la liber cu puțină îndemânare, site-uri de streaming live a diverselor posturi TV iarăși nu e criză. Cum credeți că în RO vizionez canale străine fără acces la satelit? Pe cablu nici un cablist nu difuzează decât posturi străine generaliste de 2 cenți. Nu vă convine ceva? Schimbați acel ceva. Simplu. Fără miau-miau....

Geo10
Junior entuziast
Nu ai înțeles tu, eu nu vreau sa fac niciun server Vpn, eu vreau sa am ce plătesc atât.... Tu vrei sa îți faci, ești liber... Cum este Focus TV aplicația care funcționează în UE ... Tu poți sa îți faci ce vrei....

FLo1
#StarMember
@Geo: Atunci bucură-te de ceea ce ai plătit: iluzii. Și din atâtea alternative... ai ales ceva nefuncțional. Succes.

Geo10
Junior entuziast
Eu nu am ales ceva nefunctional a devenit, nu e vina mea...

Mario1993
Începător
Tot Nu merge o Firma foarte proasta Nu faceti abonament la Orange minciuni hoti ia bani si atata