anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu pot să vizionez niciun program TV cu Orange tv go în Ungaria

Dani-me
Junior
Nu pot să vizionez niciun program TV cu Orange tv go în Ungaria eroare S004.Vreau sprijin pentru remadiera problemei.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut! În acest moment unii clienti Orange aflați în roaming SEE nu pot accesa aplicația Orange TV Go dacă sunt conectați la Internet prin intermediului WI-FI. Aplicația poate fi folosită momentan doar prin intermediul rețelei de date mobile.
Colegii de la Departamentul Tehnic fac demersurile necesare pentru remedierea problemei într-un timp cât mai redus.
Mulțumim pentru înțelegere.

 

Update 03.03.2022 - incidentul a fost remediat, serviciul este din nou funcțional în roaming SEE

Vizualizare soluţie în postul original

65 Răspunsuri 65

Ileana_1
Junior entuziast
Buna! Am sunat astazi din nou si mi s-a spus că astazi , joi 24 febr 2022 dupa ora 18 ar fi soluționată problema.Să sperăm că așa vă fi.Deja maine ar fi o saptamana fara programele Tv de la Orange.

djyanys
Începător
Încearcă cu un vpn, sigur va merge

Daniela123
Junior
Eu am folosit vpn-ul gratuit, dar s-au dus 10GB (se consuma cam 1GB/ ora ful HD), iar peste costa si daca e sa platesc vpn, mai bine trec la concurenta ca am cont gratuit din tara si nu mai platesc in 2 locuri

Ileana_1
Junior entuziast
Am sunat astazi din nou pentru ca nu functioneaza TvGo Box-ul.E o problema tehnica de la ei si nu se stie când se va soluționa.Deci încă un weekend fara Tv Orange.Functioneaza aplicatia pe mobil cu date, asta da.Dar am cumpărat un TvGo Box ca sa pot viziona la Televizor.Nici pe calculator nu merge,.Din Spania va scriu.

verneri
Junior
Da si eu astept sa mearga orange tv. Am vpn dar nu stiu de unde vad canalele din romania gratis. De exemplu la look sport trebuie sa platesti. Digisport merge dar nu sa vede toate meciurile. Cum sa vad sport gratis cu vpn?

Daniela123
Junior
Pai activezi VPN-ul de Romania si merge Orange tv. Musai sa fie ip de Romania. Pe asta il am eu, dar are doar 10GB gratis pe luna si i-am consumat. O sa-mi mai fac un cont weekendul asta sa mai am inca 10. Gb https://windscribe.com/yo/dmc0jpin

verneri
Junior
App-ul YOXO?

verneri
Junior
Deci pentru telefon android?

Daniela123
Junior
Deci eu am TV box care este un android. Am instalat app https://windscribe.com/yo/dmc0jpin (Download te duce pe Google Play sau App store indiferent de daca e Android sau IOS) si m-am conectat pe vpn de Bucuresti (poza atasata) dupa care app orange tv go din Play: https://apps.apple.com/ro/app/orange-tv-go/id390896393?l=ro

verneri
Junior
Multumesc, am inteles.

Dinu_C
Junior
Bună ziua! Poate dacă sesizăm ANCOM și ANPC se găsește rezolvarea problemei. Facturile nu uită să le emită și să le încaseze.

Mario1993
Începător
Foarte foarte Prost de 10 zile astept platim abonament dar Nu putem vizona nici un program am Mai facut si abonament Sa am Mai multe programe voi inchide toate abonametele si Nu Mai vreau Sa aud de aceasta companie Nu puteti rezola problema

Daniela123
Junior
Eu cred ca a fost un proiect de succes implementat de Orange. Probabil ca o sa le aduca pierderi daca nu rezolva rapid pentru ca incepe lumea sa-si inchida abonamentele. Am instalat app Digi24 si functioneaza pe wifi in Diaspora, doar ca este de stiri.

Geo10
Junior entuziast
Cred ca o sa închid și eu.. Nu se poate asa ceva.. Aia la Focus nu au asa probleme pe aplicație e făcută cu cap pentru și cei de afara.... Plus xa suntem în UE dacă eram în Anglia înțelegeam... Nu e posibil asa ceva...

Daniela123
Junior
Haideti sa le mai dam o saptamana si sa nu ne pripim sa reziliem abonamentele. Introduceti codul PEACE pe contul windscribe, apasand Claim Voucher https://windscribe.com/yo/dmc0jpin Si aveti 30GB gratuit Daca dati si un Tweet pe tweeter mai aveti inca 4GB (nu aveam cont, dar mi-am facut) Daca nu se rezolva pana vinerea viitoare o sa platesc la windscribe 2€ lunar pt VPN de Romania nelimitat si reziliez si abon Family HD.