anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot schimba locația serviciului Orange TV DTH?

Ascary
Campion certificat
Vă propun următorul scenariu:mi-am vândut casa unde aveam instalat serviciul Orange TV satelit și m-am mutat in alta parte. Îmi pot muta singur echipamentele,antena și receptoare la noul domiciliu ținând cont că îmi pot regla singur antena pe satelit,sau serviciul va funcționa doar în locația menționată în contract?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Fiind vorba de Orange TV satelit poate functiona oriunde. Atata timp cat tu te pricepi sa reinstalezi echipamentele si sa pozitionezi antena pe pozitie astfel incat sa prinda semnal, te poti muta fara grija. Daca tu vei plati acest serviciu la timp si vei avea grija de echipamente, cei de la Orange nu ar avea ce comenta. Ar fi fost o problema cu mutatul in cazul in care ai fi avut Orange TV prin fibra, ca atunci trebuia sa consulti angajatii Orange in legatura cu aria de acoperire.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Miha_Z
#StarMember
Fiind vorba de Orange TV satelit poate functiona oriunde. Atata timp cat tu te pricepi sa reinstalezi echipamentele si sa pozitionezi antena pe pozitie astfel incat sa prinda semnal, te poti muta fara grija. Daca tu vei plati acest serviciu la timp si vei avea grija de echipamente, cei de la Orange nu ar avea ce comenta. Ar fi fost o problema cu mutatul in cazul in care ai fi avut Orange TV prin fibra, ca atunci trebuia sa consulti angajatii Orange in legatura cu aria de acoperire.

Vio73
#StarMember
Cred că poți s-o faci pe cont propriu, iar dacă dorești să o faci autorizat, te va costa 10 euro. Plus că trebuie să soliciți schimbarea locației. Dar da, se poate schimba locația fără probleme.

Razvan
#StarMember
Da, de ce nu. Ai acces la satelit oriunde pe teritoriul Romaniei și în Europa.

Vio73
#StarMember
În afară țării e mai greu, dar în țară, se poate oriunde.

Ascary
Campion certificat
Să dezvolt puțin. Să presupunem că las doua receptoare și antena la vechea locație din contract și un receptor îl iau la noua locație unde pun și o antena oarecare. Pot recepționa canalele TV Orange sau trebuie sa fac un nou contract?

Vio73
#StarMember
Nici vorbă! Dar să nu le spui și lor. Poți să receptionezi fără griji. Doar antena să fie bine reglată pe Astra 5 B. Cu siguranță poți să faci mutarea fără nicio grijă. Doar să fii atent la reglaje! Baftă!

Vio73
#StarMember
Este indicat, dacă tot pui o altă antenă, să iei una mai mare. Și o pui pe 31,5 grade est.

mariussruben89
Explorator entuziast
Tot legat de acest serviciu,fie satelit sau fibra,daca eu nu am la alta adresa servicii orange,oare se merita sa iau un card cartela,cu pachetul orange,asa cum am acasa la adresa principala?? Pentru ca uneori operatorul unde sunt si mereu in miscare,as lua sa am la mine acest card,majoritatea sunt de aceeasi marca Smart Tv,compatibile,legat de TV. Operatorul lor,cam lasa de dorit de multe ori. Legat de satelit, da se poate lua oriunde atata timp cat este la timp platit si cine face aceasta mutare trebuie sa monteze parabola .