anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot receptiona National Gheographic

Jam1994
Junior

Buna ziua,mai este cineva in situația mea?

am abonament cu fibra 1000 și tv premium,in grila de canale orange este și National Gheographic ,nu-l pot recepționa in niciun fel,cei de la orange au spus ca nu am fibra “orange home” , nu știu ce a vrut asta să însemne, și pur și simplu nu m-au mai băgat in seamă.

Vecinul meu recepționează toate canalele , ce este de făcut…?

1 Soluţie acceptată‚

Fostul Telekom le are, dar nu are Discovery, iar Orange are Discovery și nu are National Geographic. Eu am ambele situații și pachetul maxim! 

Atenție deci, să nu ai prin fibra Orange și atunci nu îl ai!

Deci dacă  ai Discovery, BBC Earth, Love Nature, atunci e fibra proprie și nu e National Geographic inclus! Și este explicabil ceea ce spui tu așa!

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai scanat toate canalele și nu ai? Și eu am pachetul Premium și îl am .

Poți face o sesizare în formularul de contact, fiind logat in My Orange, aici:

https://www.orange.ro/contact/

 Baftă!

Salut, da, am făcut scanarea zi de zi de cam 2 săptămâni și nimic, am făcut 3 sesizări , două le au închis fără să-mi zică nimic și la ultimă mi-au răspuns ca nu am fibra home și nu pot recepționa toate canalele in situația in care am pachetul LOVE cu fibră și tv…pur și simplu îmi vine să fac totuși o sesizare la AMCOM ,ca apoi să reziliez contractul , mi se pare înșelător….

E foarte ciudat ce spui, pentru că, dacă le prinzi pe celelalte, trebuia să le prinzi și pe astea. Ai cam sau receiver?

Folosesc doar cam

Pololică
#StarMember

Dacă fibra este cea a fostului Telekom, cred ca asta e motivul. 

Și eu am acest canal tot pe fibra fostului Telekom!

Salut,nu cred , la mine ,fibra, abea ce a adus-o in momentul semnari contractului cu orange , la telekom eram doar pe tv prin satelit.

adică fibra este nou nouță pe stâlpi

Pololică
#StarMember

Știam ca Telekom nu avea contract cu National Geographic și de asta întrebam (pana trec toate la Orange, e un mic inconvenient). 

Fostul Telekom le are, dar nu are Discovery, iar Orange are Discovery și nu are National Geographic. Eu am ambele situații și pachetul maxim! 

Atenție deci, să nu ai prin fibra Orange și atunci nu îl ai!

Deci dacă  ai Discovery, BBC Earth, Love Nature, atunci e fibra proprie și nu e National Geographic inclus! Și este explicabil ceea ce spui tu așa!

Mulțumesc frumos ,acum m-am lămurit!

Deci ai fibră Orange România, nu prin rețeaua fostului Telekom și de aia nu ai canalele National Geographic! 

Din câte am discutat, este posibil ca de la anul să le avem și noi in grila proprie Orange aceste canale!

Cu mare drag!