anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Netflix cadou - se pot suprapune cele doua credite?

apeter1989
Începător

Salut.

Am activa oferta de 12 luni netflix cadou aferenta prelungirii pachetului love, mi sa acordat creditul aferent celor 12 luni. In myorange imi apare si oferta de 6 luni netflix cadou aferenta prelungirii unui abonament de 15euro. Intrebarea mea este daca cele 2 credite (119,88 euro respectiv 59,94 euro) se pot suprapune sau in momentul alegerii unei oferte cea anterioara se dezactiveaza automat?

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut și bun venit în Comunitate!

Cele 2 promoții se cumulează și le poți consuma/ activa pe același cont Netflix, ceea ce înseamnă că vei primi credit de 119.88 euro + 59.98 euro și o să ți se scadă taxa de abonament Netflix până la consumarea creditului. Apoi o să revii la metoda de plată pe care o aveai setată. Dacă este cont nou Netflix, va rămâne cu plata pe factura Orange.

Vizualizare soluţie în postul original

1 Răspuns 1

DanielaH
Moderator

Salut și bun venit în Comunitate!

Cele 2 promoții se cumulează și le poți consuma/ activa pe același cont Netflix, ceea ce înseamnă că vei primi credit de 119.88 euro + 59.98 euro și o să ți se scadă taxa de abonament Netflix până la consumarea creditului. Apoi o să revii la metoda de plată pe care o aveai setată. Dacă este cont nou Netflix, va rămâne cu plata pe factura Orange.