anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Eroare de tip stream pe TV GO in roaming

dragos_rosu
Junior
De ce nu pot viziona TV GO? Primesc un mesaj cu eroare de tip stream. De ce?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
Așa cum am scris și la topicul menționat de Vio, cu un server VPN rezolvi problema. Se configurează ușor și e foarte util. Astfel de comportament o au si alte platforme, chiar și incercări de LIVE de pe site-uri TV generaliste de la noi: funcționale în țară, dar blocate pentru roaming. Nefuncționalitatea era chiar și pe date mobile în roaming, pentru că în roaming, chiar și pe date mobile, IP-ul tot de străinătate îl vei avea.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Vio73
#StarMember
Salutare! Te sfătuiesc să urmezi pașii enumerați mai jos: - te deloghezi/reloghezi în aplicație; - dacă tot nu funcționează, dezinstalezi/reinstalezi aplicația și te reloghezi; - apelezi la Chat Djingo sau suni la 300 (din rețea) sau 0374300300 (din orice rețea națională), pentru a primi suport. Succes!

dragos_rosu
Junior
Mulțumesc frumos. O zi bună

Vio73
#StarMember
Cu plăcere! La fel!

DanielaH
Moderator
@dragos_rosu, ai încercat pașii sugerați de Vio73? S-a rezolvat sau eroarea persistă? Dacă da, ne-ar ajuta să atașezi un screenshot ca să ne dăm mai bine seama despre ce este vorba.

delfinas
#StarMember
Dragoș, eroarea o ai pe telefon sau când vrei sa vizionezi pe calculator? Ai incercat pe mai multe canale și primești aceeași notificare sau doar pe unele?

dragos_rosu
Junior
Am urmat pașii deși problema persistă. De fapt pe date mobile funcționează iar pe WI-FI nu funcționează. Nu înțeleg de ce. Va rog un ajutor dacă se poate.

delfinas
#StarMember
Nu știu ce e blocat la tine, la mine merge pe telefon, pe wifi.

dragos_rosu
Junior
Am uitat sa va spun ca sunt in Roaming. Am vorbit cu cei de la Orange și mi-au spus că acest serviciul în Roaming funcționează doar pe date mobile, deși pana acum o lună a funcționat. Ce măgari. Plătim aceeași bani dar pe servicii mai puține.

delfinas
#StarMember
Pai ai uitat sa menționezi un lucru important. Da, probabil că au schimbat politica de folosire a Orange TV Go in roaming, te forțează să consumi din traficul roaming Orange. Vezi că dacă stai mai mult în străinătate decât în țară, cam după 2-3 luni nu mai poți folosi resursele abonamentului, ci vei face extracost pt orice consumi in roaming. Dacă stai mai mult timp plecat, ia-ți o cartelă din tara în care stai.

Vio73
#StarMember
Atunci se explică ceea ce spui și era un aspect extrem de important. Totuși, ai un topic aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2642108-conectez-orange-tvgo-strainatate Baftă!

FLo1
#StarMember
Așa cum am scris și la topicul menționat de Vio, cu un server VPN rezolvi problema. Se configurează ușor și e foarte util. Astfel de comportament o au si alte platforme, chiar și incercări de LIVE de pe site-uri TV generaliste de la noi: funcționale în țară, dar blocate pentru roaming. Nefuncționalitatea era chiar și pe date mobile în roaming, pentru că în roaming, chiar și pe date mobile, IP-ul tot de străinătate îl vei avea.