anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce scade numărul abonaților Orange la tv?

Nicolae76
Explorator
De ce scade numărul abonaților Orange la tv daca Orange are cea mai buna grila tv?
9 Răspunsuri 9

FLo1
#StarMember

@Nicolae76: Ai vreo sursă a acestor concluzii sau este o constatare proprie bazată pe ceva anume? Orice detaliere ne ferește de subiectivism.

Orange când a preluat fostul telekom avea un milion și șase sute de mii abonații la tv și acum are un milion și două sute de mii abonații uitativa pe datele financiare raportate de Orange după 6 lunii din anul 2023  și vieții vedea numărul de abonații la tv net și telefonie mobila 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Așa cum am mai spus-o, fiecare alege ceea ce dorește și nu știm exact cum stă treaba, decât să facem supoziții.

Din punctul meu de vedere, sunt trei cauze principale:

- scumpirile succesive din ultimul an;

- suportul mai slab decât la concurență și se ajunge greu la el;

- intervențiile în teren se fac mai greoi.

Însă calitatea serviciilor Orange, cel puțin prin fibra proprie , care este în continuă prin țară, este net superioară concurenței 

Păcat că nu se fac modificări pentru a se fructifica mai bine acest aspect!

RafaHelper
#StarMember

Salut @Nicolae76,

E ceva normal, tineretul nu isi mai doreste televiziune. Eu nu mai urmaresc canale TV de 6 ani, am renunțat la serviciul de televiziune. In schimb platformele de streaming sunt in crestere, gen Netflix, Disney+, HBO MAX, etc. 

Nu cred că s-au dus patru sute de mii abonații Orange de la televiziunea clasica la platformele de streaming și atunci de ce la concurentul direct Digi a tot crescut numărul abonaților tv an același timp când scădea numărul abonaților la Orange 

 

Probabil că s-au dus mulți spre Digi și pentru că au preturi mici pe telefonia mobilă. Am citi undeva că au și ei problemele lor, care se pot agrava.

Detalii aici:

https://m.dcnews.ro/probleme-grave-la-digi-rcs-rds-acuzat-ca-are-problemele-sistemice-se-cere-interv...

 

Probleme au toți, că dacă ar fi pe roze.... s-ar transforma în ONG-uri. Nu periez DIGI-ul, însă un singur aspect mi-a reținut atenția din articolul de mai sus: KPMG: o fantomă de sereleu care se vrea mare consultant internațional. Precedente în România? ELECTRICA SA. În 2014 s-a ”legat la cap” ca mare consultant pentru reorganizarea ei, și după nici 2 ani a renunțat, consultanța fiind preluată de PWc. Soluția ideală a KPMG pentru ELECTRICA: Concediere colectivă și șomaj tehnic. Motiv pentru care nu mai cred nimic din ce are amprenta KPMG. În cazul Electrica.... procesul de restructurare continuă chiar și azi.

Nu m-am referit la telefonia mobilă ci la tv și internetul fix abonații au plecat de la Orange  la Digi 

Anonim
Neaplicabil

La toți operatorii le scade nr abonaților din cauza digi. Romanu caută să fie cat mai ieftin și clar ca DIGI va ajunge nr 1 în câțiva ani fie ca ne convine fie ca nu dar asta va fi realitatea. La servicii fixe DIGI e de mulți ani nr 1 și în curând vor fi si nr 1 la mobil. Pe marea majoritate ii interesează prețul și nu le pasă de calitate