anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu e disponibilă transmisia Premier League de pe Prima Sport?

Edynyk
Junior
De ce nu e disponibilă transmisia Premier League de pe Prima Sport?
Apare mesajul "această transmisiune nu e disponibila în rețeaua Orange "... În cazul ăsta ce rost mai are abonamentul TV?!?! Canale Orange Sport sunt inutile... Și multe altele...
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut tuturor! Pentru acest sezon, Orange nu deține drepturile de retransmisie pentru Premier League pe canalele Prima Sport. Clienții pot urmări în continuare o varietate de competiții de fotbal, precum Liga 1, UEFA Champions League, UEFA Europa League, La Liga - Spania, Serie A – Italia, Bundesliga - Germania, Ligue 1 – Franta. Vă mulțumim mult pentru feedback.

Vizualizare soluţie în postul original

35 Răspunsuri 35

Razvan
#StarMember
Posibil să nu se fi înțeles la bani, la renegociere, să fie incluse într-un pachet separat, cum este la vodafone (fostul upc). In felul acesta vor să forțeze mâna celor de la ORO și OROC.

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu nu urmăresc programele de sport, dar cred că, pentru cei care își doresc aceste lucruri, ar fi foarte util să le aibă. Prin rețeaua de fibră proprie și pe tv satelit sunt canalele Eurosport și parcă era o discuție că acolo se văd. Dar pentru ceilalți, e destul de neplăcut și sper că Orange a înțeles mesajul!

FLo1
#StarMember
De ce sa fie simplu când ne place complicat? Alegem mereu providerii după nume, nicidecum după ofertă, după conținut, după calitate. Asta e atunci când visând la un Ferrari ajungi să te încalți cu un.... logan.

DanielaH
Moderator
Salut tuturor! Pentru acest sezon, Orange nu deține drepturile de retransmisie pentru Premier League pe canalele Prima Sport. Clienții pot urmări în continuare o varietate de competiții de fotbal, precum Liga 1, UEFA Champions League, UEFA Europa League, La Liga - Spania, Serie A – Italia, Bundesliga - Germania, Ligue 1 – Franta. Vă mulțumim mult pentru feedback.

răspuns de **beep** !

Si ce demersuri face Orange pentru a obtine aceste drepturi sau pentru a oferi macar abonatilor posibilitatea de a viziona Premier League contra unui cost suplimentar. 
Renuntati la a oferi raspunsuri “fara raspunsuri” ( cred ca pentru toti cei ce au adresat intrebari pe acest subiect era clar ca nu aveti drepturile de retransmisie)

ms!

 

 

 

La inceputul anului cand m-am abonat la voi aveati PL in grila, daca nu sunteti in stare sa va tineti cuvantul,atunci si eu nu mai pastrez abonamentul la cablu pana la sfarsitul contractului. Apropo, de ce daca am abonament HBO max nu pot vedea si canalele HBO din grila, cum era la Digi?

 

Crezi că ne mulțumește această explicație stereotipa?

Vio73
#StarMember
Cum nimeni nu le are pe toate, nu cred că e vreo tragedie ! Sper că Orange să facă ceva și în sensul acesta și să facă integrarea grilelor cât mai repede. Cred că au o grilă destul de ok, cel puțin prin rețeaua proprie, iar prețul este clar mai bun. Alege fiecare ce dorește pe banii lui!

Geo10
Junior entuziast
Problema este ca nu au anunțat din timp... Tipic Romanesc... Asa știam ce avem de făcut.... Te trezești ca anunta cu o ora înainte de începerea campionatului.... Nu e normal sa nu mai vorbim de profesionalism... Meciurile anul asta sunt pe Prima Sport....

Geo10
Junior entuziast
Vio.. Drepturile acum sunt la Digi și Prima Sport.. Eurosport nu mai transmit PL... Canalele Prima sunt în grila dar când sunt meciurile din PL nu se vad sunt blocate.... Problema è ca nu au anunțat din timp sa știe omul ce are de făcut... De fapt nu au anunțat deloc... Lipsa de respect nu mai vorbim de profesionalism..... Bătaie de joc...

Edynyk
Junior
Așa s a întâmplat și anii trecuți când Premier League era transmis de Eurosport. Orange nu a fost interesat de retransmisie. Bine că ne oferă canalele Orange Sport ( care transmit în mare parte aceleași competiții ca și Prima Sport) și discuții fără sens în emisiunile cu moderatori sportivi de slabă calitate ( care au fost la Telekom ). Normal ar fi să fie un pachet separat cu meciuri din Premier League pe care cine dorește să îl achiziționeze. Să pot eu client să aleg ce să văd.

FLo1
#StarMember
Dacă e despre preț, apoi "love" de departe e pe podiumul scumpeturilor. Și nu facem socoteala că e gratis la un serviciu și dublu la altele.... că poveștile acestea sunt pentru visători.Deci ... pardon.

Vio73
#StarMember
Dacă ai pachete, e mult mai ieftin ( vorbim de net și tv). Nu sunt deloc visător. Se bagă la greu cu 2 euro tv Esențial și net de 500, cu ONT wifi 6 sau tv Premium cu net de 500, la 5 euro. La mine in oraș și la țară, e la fel. Plus că e valabil in majoritatea celorlalte localități. Concurența are la vreo 62 lei, cu routere din alea doar de 2,4 ghz incluse. Eu de acolo am venit și știu ce și cum. Nici moka nu le mai vreau ( mă refer la net). Acum, fiecare alege ce dorește, dar programele tv sunt cam la fel ( sportul nu mă interesează)! Și eu am și am avut servicii cam de la toți, cu excepția Vodafone, deci nu vorbesc fără să cunosc.