anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cartela Ci

Valentin29
Începător
Dacă am cartela Ci în televizor Telekom si am dat resetare din fabrica televizorului si nu mai găsesc nici un program digital ar trebui sa schimb Cartela în Orange?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Nu, trebuie doar să rescanezi programele și să reinstalezi/ reconfigurezi celelalte funcții ale televizorului. Nu are nicio treabă ci-ul cu faptul că ai dat resetare tv-ului. El doar te ajută să decodezi unele canale. Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Salutare! Nu, trebuie doar să rescanezi programele și să reinstalezi/ reconfigurezi celelalte funcții ale televizorului. Nu are nicio treabă ci-ul cu faptul că ai dat resetare tv-ului. El doar te ajută să decodezi unele canale. Succes!

Razvan
#StarMember
Caută automat programele pe alți furnizori, dacă Telekom nu mai apare în listă, deoarece s-a schimbat NIT-ul rețelei.

Vio73
#StarMember
Oricum ,,alți furnizori" trebuie selectat, pentru că nu apare Telekom sau Orange.

Salut, eu mi-am cumparat azi un TV LG OLED evo C2 55 inch 4K Smart TV, generatie 2022. Are slot CI+, dar nu se intampla nimic in momentul in care introduc cartela. Problema e ca nici nu am gasit modelul asta de tv in lista orange. E posibil sa nu fie compatibil un tv din 2022 cu CI+? Si daca e asa, exista vreo posibilitate sa remediez problema? Multumesc