anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

AMC,Filmcafe HD

Nandy73
Junior entuziast

De ce nu sunt si aceste canale in HD?Mare pacat!Aveti o grila destul de buna doar ca mai trebuie sa adaugati,schimbati cate ceva.Cam asta ar fi pe partea de filme ca pe muzica am mai spus-o,au fost si s-au scos...80's,90's

8 Răspunsuri 8

FLo1
#StarMember

Numărul de canale HD este limitat datorită tehnologiei. Poți avea unele în detrimentul altora. Dar referitor la canalele menționate, ”AMC sau Film Cafe” nu știu să fi fost vreodată HD ci doar SD, chiar și la alți operatori din RO.

Nandy73
Junior entuziast

La operatorul rosu sunt ambele in HD.Pana si DIGI are AMC HD

Cum menționam, grilele nu vor fi uniforme niciodată, însă fiecare operator pe baza informațiilor gestionate, va promova anumite canale HD în detrimentul altora. Deocamdată concurența nu mi se pare că ar avea atât de multe HD-uri în grilă, comparativ cu Orange. Iar cel puțin un doritor al unui canal netransmis în format HD se va găsi mereu.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Posibil, dar probabil că acolo există alte neajunsuri. Depinde fiecare operator de unde își  preia anumite canale. 

Rugaminte: Cand vorbim de Digi, am rugamintea sa fie inclus si contextul. Cred ca este singurul operator care nu include voit canale, desi sunt cerute.

Da, sunt disponibile la concurenta, dar depinde foarte mult si de acordurile dintre operator si detinatorul drepturilor de retransmisie.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Fiecare operator își prioritizează anumite aspecte, iar transmisia tv la Orange este oricum superioară față de ceilalți, având mult mai multe canale la calitate HD. 

Sigur că sunt chestiuni pe care ar trebui să le ia în calcul, pentru a exista cât mai mulți clienți mulțumiți, inclusiv cea legată de introducerea a cât mai multe canale HD!

Până una-alta, nu prea știu să fie pe la nimeni acele canale , la calitate HD, deci nici la Orange.

Unwantedxx7
Vizitator

Buna,

Din păcate fiecare furnizor își creează propria grila.

In lipsa unei grile comune întotdeauna vor apărea nemulțumiri legate de canalele disponibile și calitatea acestora.

@ Flo1 la alti furnizori există aceste canale in format HD însă întotdeauna vor exista plusuri și minusuri.

AMC HD este și la Digi.

Însă având atâtea platforme de streaming mie personal televiziunea prin cablu îmi pare învechită.

O zi frumoasa!

Unwanted009
Vizitator

Buna,

Știu că preferi sa ai aceste canale pe tv însă până când Orange va efectua aceste modificări poți accesa aplicația mobilă de mai jos pentru a accesa aceste canale dorite.

https://www.google.ro/showtime 

Conține reclame însă poți folosi cu ușurință un adbloker free.