anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am uitat denumirea satelitului pt TV Orange

Romaniacanino12
Începător
Sunt abonat TV Orange Romania și mi s-a dereglat antena și acum nu am semnal. am uitat numele satelitului ASTRA 5 si in rest nu știu.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Da, este Astra 5B, la 31,5 grade est, dar ai mai grijă să umbli foarte fin cu antena, pentru că îi poți strica elevația și e foarre greu de reglat după aceea. Trebuie să intri la setările de semnal ale receptorului ( în tv) și apoi să miști foarte fin de antenă ( stânda și dreapta apoi) și aștepți mai mult de 5 secunde ca să apară semnalul, pentru că nu apare instantaneu. Deci dai puțin și aștepți, iar mai dai, iar aștepți și tot așa. Indicat ar fi să ai tv-ul lângă tine ( afară) sau să te ajute cineva care să îți spună nivelul semnalului tot timpul. Să ne spui cum.ai făcut! Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Erowan
Junior entuziast
Astra 5B situat la 31,5 grade est. Cu o căutare găseai răspunsul dat de colegul Răzvan într-un alt topic. spor la reglaje

Vio73
#StarMember
Salutare! Da, este Astra 5B, la 31,5 grade est, dar ai mai grijă să umbli foarte fin cu antena, pentru că îi poți strica elevația și e foarre greu de reglat după aceea. Trebuie să intri la setările de semnal ale receptorului ( în tv) și apoi să miști foarte fin de antenă ( stânda și dreapta apoi) și aștepți mai mult de 5 secunde ca să apară semnalul, pentru că nu apare instantaneu. Deci dai puțin și aștepți, iar mai dai, iar aștepți și tot așa. Indicat ar fi să ai tv-ul lângă tine ( afară) sau să te ajute cineva care să îți spună nivelul semnalului tot timpul. Să ne spui cum.ai făcut! Succes!

Romaniacanino12
Începător
Mulțumesc am reușit.

DanielaH
Moderator
@Romaniacanino123?, ne bucurăm că ai rezolvat și te mai așteptăm în Comunitate. Poți marca răspunsul care te-a ajutat cel mai mult ca soluție.

Vio73
#StarMember
Foarte bine!