anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare opțiune orange tv go

IonelaS
Junior entuziast

Buna ziua ! 
Cum pot activa o opțiune pentru Orange tv go, fara a suna la relații cu clienții? Locuiesc in franta si nu pot suna la numerele scurte 😅

13 Răspunsuri 13

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Hello,

Nici nu e nevoie sa suni la numere scurte. Serviciul de Relatii Clienti are si varianta apelabila de oriunde (+40 374 300 300) si exista si chat-ul Djingo.

Ai toate variantele de contact aici. Dar cred ca cel mai rapid iei legatura telefonic, sau pe chat.

Client Orange

IonelaS
Junior entuziast

@arsradu , am incercat cu chat-ul si nu a functionat, o sa incerc sa sun la nr acela 

multumesc !

@IonelaS : Sâmbăta și duminica programul este redus la urgențe. Mai sigur revii pe chatul Djingo de luni, după 8:00.

IonelaS
Junior entuziast

@FLo1 , mi-a raspuns intr-un final si am primit un raspuns ceva de genul ca, abonamentul meu e nustiu cum si pot rezolva doar telefonic 

multumesc oricum tuturor ! 😘

@IonelaS: din păcate persoanele care se implică nu sunt disponibile în weekend. Superficialitatea domnește sau nu există interes.

Totuși, vreo șansă de utilizare ai primit sau ai mai avut activată opțiunea de "orange tvgo" în FR până acum?

IonelaS
Junior entuziast

@FLo1 , este prima data cand instalez aplicatia, nu o găseam pana ieri in magazinul tv-ului, alta poveste 😂

Pot viziona doar canalele acelea gratuite, noroc cu Antena play ce o aveam de mult 

@IonelaS: Din păcate, majoritatea platformelor de streaming nu oferă acces decât național. Nu este fără soluție, dar necesită o conexiune VPN. Dar cel puțin canalele gratuite sunt funcționale pe tvgo? Dacă da, de ce nu s-a dorit activarea celorlalte cu unul din cele 2 pachete?

IonelaS
Junior entuziast

@FLo1 , merg ft ok, nu asta ar fi problema. Doar ca nu pot activa de pe nicaieri online vreo optiune, mi-ar conveni mult mai mult sa dau 5e(otg)+3e(AntenaPlay ) decat 40lei doar AntenaPlay.

Ma gandesc ca, poate fiind serviciile mele preluate de la telekom sa fie problema de trebuie musai in call-center 

@IonelaS: cu siguranță moștenirea din Telekom este problema, iar tendința nespusă e de determinare la reînnoire cu un abonament nou din oferta Orange. Tpul sper să le rezolve, altfel nu vei știi concret de cine apariții: Orange sau Telekom.... deși ai trecut în ograda Orange. 

IonelaS
Junior entuziast

@FLo1 , ai cumva idee daca eu activez vreo ofera pt orange tv go, imi face prelungire de abonament?

inafara faptului ca s-au bucurat ai mei 1 luna de tv+net nu mai folosesc nimic din abonament si platesc 250lei asa, ca nu au vrut sa rezilieze pe motiv ca, inca este in perioada contractuala.

@IonelaS: poți activa/prelungi și doar pentru o lună opțiunea de orotvgo, fără alte obligații. Trist este că până și la abonamentele de peste 15€ la care s-ar zice că ai pachetul de bază inclus, otvgo tot nu este functional național decât activând opțiunea premium. Fără explicații sau alte justificări pertinente din partea Orange. Dar acestea-s condițiile la care trebuie să ne adaptăm, iar cui nu-i convine îi rămâne să aleagă alternativa cea mai ok.

IonelaS
Junior entuziast

@FLo1 , sper sa reusesc sa iau legatura cu ei luni, mersi mult de răspunsuri si lămuriri, mai alesa ora asta 😅

@IonelaS: Sper să fie de bine și să ți se rezolve favorabil ptoblema. Noapte bună.