anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Probleme cu imaginea de pe camera selfie in aplicatiile Whatsapp si Meet la Samsung Galaxy A55 5G!

Ivat
Junior entuziast

Buna,am achizitionat un Samsung A 55,5G si am remarcat ca in aplicatiile Whatsapp si Meet nu-mi apare imaginea ,si binenteles nici cei cu care sunt ci=onectat si conversez nu ma vad !Daca comut pe camera din spatele telefonului exista imagine !Am cautat pe muuulte tutoriale sa gasesc hiba,sau mai bine zis sa gasesc "solutia" .Nu am gasit nimic..si fac apel la dv.sa ma "lumineze" !

1 Soluţie acceptată‚

Bun, atunci avem una bucata bug de soft. Si intrucat se manifesta si cu alte aplicatii third party, as zice ca problema e la Samsung, nu la Whatsapp/Teams.

In prima instanta, vezi daca ai actualizari de sistem. Daca da, fa-le si verifica situatia dupa aceea. Asta in caz ca poate s-a remediat pe parcurs.

De asemenea, doar in caz ca gresesc, si problema e, printr-o coincidenta, a dezvoltatorului aplicatiei, si nu a Samsung-ului, asigura-te ca ai toate actualizarile aplicatiilor la zi.

Daca e totul la zi, si totusi nu functioneaza, retur telefon si aia e. Personal nu recomand Samsung. Dar daca vrei Samsung, eventual incearca alt model, in caz ca e ceva specific pe modelul asta.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

31 Răspunsuri 31

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai încercat un restart? Eventual, aruncă un ochi și prin setările camerei, permisiuni, etc, iar dacă nu merge poate o resetare din fabrică va rezolva problema. 

Nu știu ce să zic, dar nu am mai auzit până acum așa ceva!

Poți pune o întrebare și la Samsung suport, poate te pot ,,lumina" ei. 

https://www.samsung.com/ro/support/contact/

Baftă! 

Anonim
Neaplicabil

Salut,

Doar în aplicație întampini aceasta problema?

Daca deschizi camera telefonului funcționează în modul selfie?

Încearcă reinstalare a aplicației și acordare tuturor permisiunilor cerute.

Ivat
Junior entuziast

...camera selfie functioneaza !In aplicatiile mai sus amintite daca activez camera din spate am imagine respectiva (ceea ce se afla in fata obiectivului).Cand comut pe selfie nu mai apare nimic ..decat un ecran negru !

Anonim
Neaplicabil

Ai verificat in setări telefon la aplicația WhatsApp daca are permisiunea de a accesa camera.

1000008756.jpg

 Ai făcut update de sistem recent?

Caută ultima actualizare și după poți încerca o resetare din fabrica.

Ivat
Junior entuziast

Binenteles ca am restartat ,ba am facut si mai mult am reinstalat aceste aplicatii si...nimic !Culme este ca am renuntat la "vechiul" Samsung printre altele si din aceasta cauza !(adica lipsa imagine prin selfie in aplicatiile mai sus mentionate .

Anonim
Neaplicabil

Camera frontala funcționează?

Ivat
Junior entuziast

Da,camera frontala functioneaza !Dar nu si in momentul utilizarii aplicatiilor respective !

Anonim
Neaplicabil

Salut,

Încearcă să dezactivezi din setări telefon video call efects.

https://m.youtube.com/watch?v=1bFpEfze340 

Anca07
#StarMember

Buna @Ivat 

Se pare ca este raportata problema la samsung, vezi AICI 

Totodata, iti recomand sa verifici daca telefonul are totul actualizat, si in special sistemul de operare, si aplicatiile.

P.S.: camera functioneaza atunci cand vrei sa faci poze? Primesti vreo eroare atunci cand vrei sa folosesti camera intr-una din aplicatiile mentionate?

Zi faina!❄️🌞

 

Ivat
Junior entuziast

Multumesc !Asta imi confirma faptul pe care l-am banuit ca fiind ''sursa'' aceluiasi  mod de comportament si la vechiul Samsung (upgradat UI 6.0).Domnii respectivi  care au creat extensiile din dorinta de a fi cat mai buni au implementat chestii de genul poti sa creezi fundaluri,poti insera diverse..etc.si au pierdut ceea ce era esential adica imaginea.Am rezolvat=trimit telefonul inapoi si...mai vedem !

Lucrurile simple sunt de obicei mai bune si mai durabile. Din fericire, exista alternative.

Client Orange

Super, ma bucur ca ai reusit sa ajungi la o concluzie!

Zi faina!❄️🌞

Ivat
Junior entuziast

Multumesc,tuturor celor care,direct sau indirect m-au ajutat sa iau o decizie !

Concluzia,concluziilor,in cazul meu este NEVER AGAIN SAMSUNG !Si,un multumesc fain si mare ,tie !

Te mai asteptam in comunitate si cu alte topicuri de interes, si bineinteles, poti de asemeni rasfoi "filele" comunitatii, pentru a te interesa despre alte pareri referitoare la diferite telefoane si capacitatile acestora:)