anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu pot face un abonament în rate pentru un telefon?

TheCookie
Începător

Bună tuturor! Am o întrebare, am intrat azi în contul meu pe site și îmi spune că nu pot achiziționa un telefon în rate. Puteți să îmi spuneți de ce?

Precizez că abonamentul actual este Fun11.

1 Soluţie acceptată‚

MCostel
Cunoscător

Salut,

Trebuie îndeplinite anumite condiții:

Dacă ai un abonament de voce mobilă de la Orange, trebuie sa indeplinesti cumulativ urmatoarele condiții:

  • Abonamentul tău să aibă o vechime de cel puțin 18 luni
  • Să fii titularul contractului de abonament pentru care dorești să optezi pentru rate de cel puțin 18 luni
  • Să nu fi avut abonamentul suspendat pentru neplată în ultimele 12 luni
  • Să îți prelungești contractul, în condițiile ofertei comerciale curente, cu o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
  • Să ai un abonament compatibil, din Oferta curentă
  • Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România.

 

Dacă ești utilizator de cartelă PrePay de la Orange, trebuie să îndeplinești cumulativ, următoarele condiții:

  • Să fi fost un utilizator activ PrePay în fiecare lună din ultimul an
  • Să contractezi un abonament de voce sau date mobile pe o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
  • Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România
  • Condițiile de mai sus se cumulează cu cele de pe abonamentul de voce

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

MCostel
Cunoscător

Salut,

Trebuie îndeplinite anumite condiții:

Dacă ai un abonament de voce mobilă de la Orange, trebuie sa indeplinesti cumulativ urmatoarele condiții:

  • Abonamentul tău să aibă o vechime de cel puțin 18 luni
  • Să fii titularul contractului de abonament pentru care dorești să optezi pentru rate de cel puțin 18 luni
  • Să nu fi avut abonamentul suspendat pentru neplată în ultimele 12 luni
  • Să îți prelungești contractul, în condițiile ofertei comerciale curente, cu o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
  • Să ai un abonament compatibil, din Oferta curentă
  • Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România.

 

Dacă ești utilizator de cartelă PrePay de la Orange, trebuie să îndeplinești cumulativ, următoarele condiții:

  • Să fi fost un utilizator activ PrePay în fiecare lună din ultimul an
  • Să contractezi un abonament de voce sau date mobile pe o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
  • Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România
  • Condițiile de mai sus se cumulează cu cele de pe abonamentul de voce

Pololică
#StarMember

Salutare!

Pe scurt: ai nevoie sa indeplinesti criterile minime:

  • minim 18 luni de abonament activ in retea (asta daca esti abonat si sa fi bun platnic)
  • sa accepti abonamentele care accepta sistemul de rate (in principiu, ori alegi abonament redus, ori telefon in rate, care oricum vine si cu o reducere)

delfinas
#StarMember

The Cookie, bun venit in Comunitate!!!

Noi nu putem vedea contul tau, asa ca nu stim exact care e problema. De cand esti abonat?  De cand ai acest abonament? Ai luat deja un telefon in rate, de curand, pe abonament?

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Telefon în rate poți lua după 18 luni vechime sau după ce au trecut minim 18 luni de la ultima achiziție. Dacă ai 18 luni de la ultima achiziție, poți lua în rate, dar trebuie să știi că trebuie să prelungești din nou, iar abonamentul trebuie să crească minim cu un euro lunar. Dacă nu vrei să măresti abonamentul, trebuie să stai până trec cele 24 de luni.

În concluzie, trebuie prelungit la minim 18 luni, cu achiziție, iar dacă nu reușești, cere ajutor in chatul magazinului online .

Baftă!

DanielaH
Moderator

@TheCookie, ce mesaj sau eroare primești? Îndeplinești condițiile expuse mai sus de către ceilalți membri din Comunitate? Te așteptăm să revii cu mai multe detalii. Mulțumim.