anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Care telefoane (marcă) sunt cele mai bune la semnal?

Vio73
#StarMember
Mi se pare interesant de știut, pentru a face față cu brio acolo unde acoperirea este mai deficitară.
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Din reviewrile utilizatorilor de departe se pare că telefoanele Huawei stau cel mai bine pe partea radio,chiar și în condiții de semnal deficitar. Următorul brand ar fi Samsung care este la mica distanta de Huawei sau chiar îl depășește dar doar acolo unde semnalul ar fi mai bun. Din experiența mea Apple se poziționează pe un loc codaș in ceea ce privește recepția in locurile unde semnalul este foarte slab cu drop calls la ordinea zilei,in schimb fiind un excelent receptor în condiții de semnal bun sau foarte bun. Nokia și Sony sunt undeva la mijloc între giganții menționați mai sus. Probabil că vom avea și pe viitor surprize plăcute din partea producătorilor chinezi de la Huawei.

Vizualizare soluţie în postul original

53 Răspunsuri 53

Ascary
Campion certificat
:)) Ei nu,Apple face telefoane foarte bune. A fost pioner in multe din tehnologiile implementate pe smartphone-uri. În ultimul timp insa a cam bătut pasul pe loc iar ugrade-urile au fost minore la fiecare model nou iesit

Ascary
Campion certificat
Concurenta a profitat și i-au luat-o înainte cam din toate punctele de vedere. Singurul lucru cu care se poate lauda acum este eSIMul

Razvan
#StarMember
Ei au produs puțin și scump, adică au un anumit target de vânzări, mai puține bucăți și mai scumpe, dar treptat oamenii au descoperit avantajele androidului și telefoane din ce în ce mai bune.

Ascary
Campion certificat
Aviz amatorilor de Huawei,se pare că acesta nu va mai primi suport Android. https://mobile.twitter.com/Android/status/1130313848332988421

Romeo_
Senior certificat
Cred ca telefoanele cu taste cat mai sunt inca pe piata raman cele mai bune la semnal maxim ;)))

Jay
Campion certificat
Cu siguranta conteaza si reteaua, nu doar telefonul... eu am avut si nokia+orange si a fost ok, nokia cu vdf asa si-asa.. la digi nu mai stiu ce tel a fost, nu ceva de top, dar, semnalul praf, am avut si bb+orange si a fost ok.. dar, daca m-am indragostit de Samsung, nu pot sa spun decat Samsung+Orange.. acum, probabil nu sunt foarte obiectiva, dar, daca mi-ar fi facut probleme, faceam o schimbare, nu?!..

Cathy
Explorator entuziast
Nici eu nu cred ca tine de marca teolefonului ci de acoperirea operatorului de telefonie. Eu le-am testat aproape pe toate intr -o zona unde parintii mei s-au retras la pensie si intradevar acolo cea mai buna acoperire o are Orange indiferent de marca aparatului.

Miha_Z
#StarMember
Si eu la fel am considerat ca tine de amandoua aspecte, semnalul firmei de telefonie si performanta telefonului. Pacat ca Nokia a pierdut teren, ca in trecut era marca mea preferata si mobilele erau nr 1 pe semnal.

Ascary
Campion certificat
Contează foarte mult partea radio a terminalului mai ales în zonele cu semnal deficitar. Acolo se face diferența.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Are importanta reteaua dar si marca telefonului e f importanta zic eu. Am testat intr-o zona fara semnal orange, sau un semnal foarte slab, unde desi marea majoritate sunt clienti orange mie imi merge cel mai bine netul acolo, detin un telefon huawei.

___2
Începător
Samsung si huawei

Neaplicabil
Telefoanele cu semnal bun sunt in general cele facute de companii care au experienta si in radiocomunicatii si pot proiecta o antena buna. De ex Motorola care face partea rf pentru mai multe branduri mai mici gen Alcatel, Lenovo, Qualcomm si subsidiarii...

Vali
Junior entuziast
MOTOROLA! Clar! Chiar daca a ramas doar numele de ei...

Legokid220
Junior
Samsung. Am avut semnal unde un iphone nu avea deloc

Hallow_87
Junior entuziast
Si eu tot Samsung am si nu m-a lasat semnalul pana acum.Samsung +*