anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

A primit cineva update la android 13 pe s21 plus?

mariobac
Junior entuziast

A primit cineva update la android 13 pe s21 plus?

1 Soluţie acceptată‚

mariobac
Junior entuziast

Am primit astăzi android 13, pe s21 plus, achiziționat de la Orange.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Daca ai un S21 plus, ai dat cautare dupa update-uri si nu ti-a aparut nimic, sansele sunt destul de mari ca nici ceilalti clienti (in aceeasi situatie) sa nu fi primit.

Daca ai cumparat telefonul de la Orange, soft-ul e probabil custom, ceea ce inseamna ca il vei primi cel mai probabil dupa ce se lanseaza update-ul de Android 13 pentru ceilalti. Pentru simplul motiv ca trebuie sa treaca si pe la Orange. Ceea ce ia timp in plus.

De asemenea, voiam doar sa mentionez ca exista posibilitatea ca unii dintre clienti sa aiba deja Android 13, chiar daca tu nu-l ai inca. Asta se poate intampla daca telefonul e achizitionat la liber (sau nebrand-uit). De asemenea, update-urile de genul asta se lanseaza in valuri. Adica nu toti clientii il vor primi in acelasi timp. Deci, chiar daca ai doi clienti cu telefoane identice, din aceeasi sursa, amandoua la liber, in continuare exista posibilitatea sa nu primeasca update-ul in acelasi timp.

Din pacate, nu pot sa-ti raspund punctual la intrebare pentru ca nu detin telefonul. Dar am decis sa-ti scriu chestiilea astea in caz ca apar discrepante intre ceea ce ai tu pe telefon (banuiesc ca inca nu ai primit, ca altfel nu intrebai), si ceea ce au altii.

Client Orange

mariobac
Junior entuziast

Mulțumesc.

Smiley99
Începător

Salut, 

Eu am S21 Ultra de la Orange și încă nu am primit Android 13.

Mai așteptăm 😅

mariobac
Junior entuziast

Am primit astăzi android 13, pe s21 plus, achiziționat de la Orange.

Florin10
Începător

Azi am primit android 13 pe s21 cumpărat de la Orange.