anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

“To be or not to be” ORANGE

Romeo_
Senior certificat
Ceea ce va spun acum / Nu-i nicicum o intrebare / Ci vreau sa lansez un joc / Mai degrab’- o provocare / Inchipuie-ti ca tu esti / Consultant Orange acum / Si eu,un client normal / Ce intru in Shop,cam “scrum”/ Cu ce poti sa ma convingi / Sa imi las reteaua mea / Sa devin client la Orange / Hai spune si tu ceva / Sa sune convingator / Oferte de nelasat / Care v-au atras pe voi / Si multi ani ati adunat / Desigur,apreciez / Doar idei originale / Nu dati copy-paste VA ROG / C-ar parea idei banale / Nu-ncercati sa ma “vrajiti” / Fiti concreti si chiar reali / Chiar de suntem pe online / Nu deveniti virtuali ;)))
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
@Romeo Nu/ mai/ scrie/ asa/ ca/ este/ extrem/ obositor/ pentru/ ochiul/ celui/ care/ citeste/ si/ este/ destul/ de/ inestetic. Ca sa revin la subiect. Un agent de vazari bun, trebuie sa stie sa asculte clinetul, sa intrebe ce anume doreste acesta, care este bugetul lunar alocat pentru nevoile sale de comunicare si in functie de raspunsurile acestuia sa ofere solutia optima indiferent daca vorbim de un pachet pre pay sau post pay. Majoritatea consultantilor sunt extrem de prost pregatiti, iar singurul lor target este acela de a incheia cat mai multe abonamente cu valoare cat mai mare posibila fara a tine cont de nevoile clientului. Cred ca cea mai buna metoda de a convinge un potential client sa devina clinet Orange este sa-i oferi posibilitatea sa testeze in mod gratuit produsele si serviciile companie. Cum poti face asta? Oferindu-i in mod gratuit un SIM prepay pe care sa aiba preactivata optiunea de 6 euro credit, adica optiunea cu: - nelimitat minute și SMS în reţea; - 2000 minute naţionale şi internaţionale către fix sau SMS naţionale din care 300 minute sau SMS sunt și internaţionale pe mobil SEE; - 6 GB internet național + 30 GB bonus; - 1 lună Intenet la liber Asta inseamna ca vei avea la pachet cu beneficiile enumerate mai sus: - gratuit acces la cca 21 de canale tv in aplicatie sau din browser cu trafic necontorizat de pe numarul lui de telefon; - gratuit 10 GB spatiul de stocare in cloud cu trafic necontorizat de pe numarul lui de telefon; In acest fel ai posibilitatea sa testezi partea de voce, sms, date, web tv, si cloud la pachet cu aplicatiile dedicate. Dupa perioada de test, daca esti multumit si vrei sa te altaturi familiei Orange, poti sa-ti portezi numarul in Orange si incercam consutruim impreuna un pachet de servicii integrate la un pret preferential - ca urmare a faptului ca ai les sa te portezi - si care sa se muleze pe bugetul tau lunar precum si pe nevoile tale reale: Telefon (fix sau mobil), internet (fix sau mobil), televiziune (satelit, sau cablu digital), smart home, Orange Money. Nu conteaza ce pot sa-ti ofer eu, conteaza care sunt nevoile tale reale si in functie de acestea mai mult ca sigur gasim o solutie reciproc avantajoasa.

Vizualizare soluţie în postul original

21 Răspunsuri 21

Ascary
Campion certificat
Eu știam de Conex că ar fi fost prima. De Zapp am auzit mult mai târziu. Am avut siZapp că oferea internet nelimitat la super viteza de 15 Kbs :))))

Vio73
#StarMember
Zapp a fost prima. De fapt s-a numit Telemobil în primă fază. https://ro.wikipedia.org/wiki/Zapp

Ascary
Campion certificat
Cred,dar cine mai își aduce aminte 🙂 Zapp e istorie,n-a prins cu tehnologia lor în Romania. CDMA parca se numea. Avea "e-SIM totuși 🙂

petrică
Junior
deoarece avem activități interactive, campanii interesante si suntem o comunitate super

Vio73
#StarMember
Ai dreptate, suntem cea mai tare Comunitate!

Costin_Red
Junior
Eu am rămas fidel Zapp până la sfârșit. Dar și Orange este foarte bun. Pot suna și către Belgia, numere de mobil, cu cartela prepay. Acum rivalul oferă mai multe minute la prepay către mobil international. Oricum e bine că există operatori de telefonie mobilă la noi în țară.

Vio73
#StarMember
Nu putem avea și calitate și cantitate, dar și prețuri mici.