anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Care este varianta preferata de a accesa meniul orange.ro (pe desktop)?

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut tuturor!

Colegii de la online vor face în perioada următoare niște modificări pe meniul din orange.ro (varianta desktop) și au nevoie și de ajutorul nostru.

 

Vă invităm să ne spuneți care este varianta voastră preferată de a accesa meniul (pe desktop) și de ce preferați varianta respectivă:

- meniul să se deschidă la click (așa cum este acum https://www.orange.ro/)

- meniul să se deschidă la mouse over (când trecem cu mouse-ul peste, fără a da click - aici este un test ca să vedeți cum ar funcționa: https://www.orange.ro//test/menu-blank)

 

Vom răsplăti feedback-ul vostru cu un badge special pe care îl vom debloca la finalul lunii Februarie.

40 Răspunsuri 40

Denis65
Începător
Varianta cu click.

meduta
Începător
Meniul sa se dechida la click.

aby
Începător
meniul să se deschidă la click

nelutup65
Începător
ma descurc cel mai bine asa pe desktop !

Doru_Emanuel
Începător
La click ...

clau17
Începător
Varianta este să răspundă la click.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Mulțumim tuturor pentru feedback! Cei mai mulți ați spus că preferați varianta actuală, cu accesare la click. Le-am transmis colegilor de la online și o să rămână în continuare această variantă de accesare a meniului pe orange.ro (desktop). Am deblocat și badge-ul 🙂

Neaplicabil
@MihaelaC eu prefer varianta corectă pentru utilizatorul de rând... se poate? Sau ne tragem pe fund (scuzați-mi expresia dar alta nu s-ar potrivi) și trimitem de la Ana la Caiafa fără a veni cu o soluție efectivă... spuneam la topicul pe subiect că e mai ușor de băgat gunoiul sub preș.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@alterego scuză-mă, dar nu înțeleg la ce te referi. Colegii știu care sunt cele mai bune practici, dar și-au dorit să valideze și cu voi, aici în comunitate. Ce te-a supărat?

Neaplicabil
@MihaelaC mă refer la situația privită în ansamblu... dar oricum nu contează 😞

YoanaDe
Junior entuziast
Varianta cu click.