anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Taxare abuziva

nae_nedelea83
Junior

Bună! I s-a întâmplat cuiva să i se înregistreze pe factură costuri uriașe de ordinul zecilor de euro fără ca măcar să folosească tel?

23 Răspunsuri 23

MCostel
Cunoscător

Buna,

Cum sunt justificate costurile pe factura.

Pentru ce servicii ai fost taxat?

nae_nedelea83
Junior

Pur și simplu in decursul a 4 ore am fost taxata după cum urmează 7euro, după o ora17euro, apoi la o oră distanță 19 euro iar acum am cost de 53 euro. Am sunat la ei și au spus ca nu pot să verifice trebuie să se emită factura. Bun și eu dacă am cost de 200 euro cine achită factura? Am abonament cu minute, net și nu am făcut nimic deosebit față de ce fac zilnic

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Ești cumva în zonă de graniță? Că altfel nu înțeleg!

Nu! Am 4 abonamente la ei de ani de zile nu am pățit niciodată așa ceva. Și pe abonamentul băiatului este înregistrat un cost de 15 euro, aceeași treabă și la el. Nimic deosebit față de fiecare lună și totuși un cost apărut peste noapte.

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Poate este vreun bug, ceva.

Unde ai văzut aceste costuri?

Pe aplicație, și am sunat la ei și într-adevăr așa sunt înregistrate,doar ca nu pot accesa factura până nu se emite. Într-un cuvânt nici ei nu știu de ce

In aplicație la detalii convorbiri arata ceva suplimentar cu suprataxa.

La abonamente și optiuni apare ceva in plus.

Asta știu și eu, acolo am văzut și eu ca este o suprataxă, problema este ca nu are de unde a fie suprataxa, nu am utilizat abonamentul diferit de alte dăți, iar cei de la orange până nu se facturează nu pot să știe ce suprataxă este. E posibil să fie din sistemul lor, totuși este vorba de 50 euro suprataxa la 1 abonament 

O situație tare neplăcută și stresanta sa stai să aștepți un răspuns din partea lor.

Important ar fi sa nu mai fii taxată in continuare deoarece nu știi cauza.

Exact! Acum aștept, luni se facturează și sunt tare curioasă pe ce s-a înregistrat suprataxa!

Te așteptăm cu un răspuns pozitiv sau o soluție favorabilă.

Costurile suplimentare sunt asociate la toate numerele din abonamentele ce le deitneti sau doar la unele dintre ele ? In cel mai rau caz, in momentul in care se emite factura veti putea vedea de unde reies aceste costuri mai clar. totodata, nu va panicati, in primul rand aveti minim 2 saptamani pana cand scadenta facturii devine o problema, si in acelasi timp daca sunt probleme legat de servicii facturate nejustificat puteti orican sa va plangeti la Orange, sau in cel mai rau caz la ANPC.

E ca si cum ai fi in roaming si nu mai consumi din resursele incluse in abonament. Unde sunt toti cei care au abonament din pachetul tau?

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Intră în aplicație (My Orange) - > Altele (cele 3 puncte din dreapta jos) - >Detalii convorbiri.

Vezi ce apare acolo.