anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reziliere OROC cu pastrare numar

Blue12
Senior

Buna.

Daca as rezilia abonamentul de voce de la OROC si as alege pastrarea numarului, va deveni numar prepay. Cine va fii operatorul meu de retea in aceasta situatie, Orange sau OROC?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Cel mai probabil Orange. Si odata ajuns in Orange, vei avea aceleasi optiuni ca si clientii Orange portati din alte retele.

Ar trebui confirmat cu cineva de la Orange. Dar, dupa parerea mea, asa ar fi logic sa fie. Adica, tu cumva esti deja cu un pas in gradina Orange. Nu cred ca o sa te dea nimeni inapoi la Telekom Mobile. Iar OROC nu are prepay, deci nu te pot prelua ei.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Pololică
#StarMember

Teoretic OROC, practic cred ca Orange. OROC a preluat doar abonamente si nu stiu sa ofere servicii prepaid. Posibil o sa fii portat pe Orange (se facea portare intre TKR ("fix") si TKRM (mobil)).

Totusi, nu pot sa nu intreb mai departe: daca numarul ramane pe OROC, cum s-ar putea reincarca si ce optiuni ar fi disponibile (OROC si Orange sunt firme diferite).

Da, si reincarcarea imi aduce semne de intrebare

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Cel mai probabil Orange. Si odata ajuns in Orange, vei avea aceleasi optiuni ca si clientii Orange portati din alte retele.

Ar trebui confirmat cu cineva de la Orange. Dar, dupa parerea mea, asa ar fi logic sa fie. Adica, tu cumva esti deja cu un pas in gradina Orange. Nu cred ca o sa te dea nimeni inapoi la Telekom Mobile. Iar OROC nu are prepay, deci nu te pot prelua ei.

Client Orange

DanielaH
Moderator

Salut!

Confirmăm cele spuse de @arsradu mai sus și vom marca noi răspunsul lui ca soluție.

OROC nu are posibilitatea de a face migrare pe PrePay, deci dacă alegi să portezi numărul la Orange, Orange va deveni operatorul tău.

OROC nu mai posibilitatea de a face migrare pe PrePay, deci dacă .

Multumesc