anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Roaming SEE , am deja optiunea cu 12 euro minute si net, totusi roaming inactiv

Buna!
Am activa optiunea de 5 euro national si am nai luat optiunea de 12 euro minute si net in SEE. Cand ma uit la roaming, acesta apare inactiv. Trebuie sa l activez ? Sau e ok si asa odata ce am incarcat cu optinuea de 12 euro?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Nicoleta: Dacă activai opțiunea de 12€ cu minute și net atunci se activa și roamingul. Probabil ai încărcat cu 12€ și atât. De aceea ai rămas cu opțiunea de 5€ activă, în locul celei de 12€. Activează opțiunea de 12€, iar cea de 5€ se va dezactiva automat. Dacă nu ai roamingul activat, la orice încărcare peste 12€ vei putea activa roamingul manual.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

delfinas
#StarMember
Nicoletaflower, bun venit in Comunitate!!! Nu apare activa opțiunea de roaming și apare doar cea de 5 euro? In ce ordine ai încărcat opțiunile? Ești deja în străinătate? Din setările telefonului e activat roamingul?

FLo1
#StarMember
@Nicoleta: Dacă activai opțiunea de 12€ cu minute și net atunci se activa și roamingul. Probabil ai încărcat cu 12€ și atât. De aceea ai rămas cu opțiunea de 5€ activă, în locul celei de 12€. Activează opțiunea de 12€, iar cea de 5€ se va dezactiva automat. Dacă nu ai roamingul activat, la orice încărcare peste 12€ vei putea activa roamingul manual.

Razvan
#StarMember
Bună! Dacă ai stat în roaming mai mult de 60 de zile, ți s-a tăiat accesul la roaming prin opțiune. Îl mai poți activa, doar dacă încarci cartela cu credit.

FLo1
#StarMember
@Nicoleta: Ai reușit să activezi roamingul? Funcționează opțiunea cu resurse incluse sau doar cu credit?