anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Roaming abonament fun10

Tzokashu
Începător
Buna ziua,
Sunt plecat din țara și nu reușesc sa activez roamingul, ce as putea sa fac?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Salut! Ce pasi ai făcut și nu ai reușit sa activezi roaming-ul? Abonamentele mele cu acces la roaming l-au avut din start activ... nu a fost nevoie sa-l activez eu. Ai verificat în setările telefonului? La setări - conexiuni - rețele mobile - roaming date trebuie sa ai bifa verde..

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Viocat
Senior certificat
Salut Tzokashu. Uite modalitatile de activare mai jos, din pagina oficiala: "1. cu acces roaming SEE Dacă ai un abonament din oferta curentă, activat începând cu 3 aprilie 2017, vei putea folosi resursele naţionale incluse în abonamentul tău şi în roaming, în Spaţiul Economic European (SEE). În cazul în care ai dezactivat serviciul roaming, îl poţi reactiva oricând prin una dintre modalităţile prezentate mai jos: fie din contul tău My Orange, secțiunea Roaming și internațional şi alege activarea say dezactivarea în funcție de starea serviciului pentru numărul de telefon pe care îl doreşti fie din aplicația Contul meu (Android si iOS). cu Chatbot Djingo Aceste două modalități pot fi folosite chiar și atunci când te afli deja în roaming, dacă ai acces la o rețea wireless. Alte modalități: prin apel gratuit *100# - ramura Roaming, internațional și mesagerie vocală apoi 2 - Roaming și apoi tasta 3 - activează/dezactivează roaming prin apel gratuit la Serviciul Clienți - 300 sau în orice Orange Shop."

Jay
Campion certificat
Salut! Ce pasi ai făcut și nu ai reușit sa activezi roaming-ul? Abonamentele mele cu acces la roaming l-au avut din start activ... nu a fost nevoie sa-l activez eu. Ai verificat în setările telefonului? La setări - conexiuni - rețele mobile - roaming date trebuie sa ai bifa verde..

DanielaH
Moderator
@Tzokashu, abonamentul Fun 10 are roaming inclus. Ai reușit să-l activezi și din setările telefonului, cum spunea Jay?