anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Roaming-ul în Bulgaria nu merge

Agorima
Începător
Bună dimineața! Sunt in Bulgaria de ieri seara, roaming-ul nu funcționează. Mentionez ca am cartela prepay, am incarcat cu optiunea de 12 euro, roaming-ul este activat, am închis și redeschis telefonul
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Agorima: Bun venit în Comunitate. Încearcă și schimbă operatorul (furnizorul) actual cu un altul acceptat de Orange. Aceasta mai ales dacă semnalul nici nu este foarte bun în zona unde te afli.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

FLo1
#StarMember
@Agorima: Bun venit în Comunitate. Încearcă și schimbă operatorul (furnizorul) actual cu un altul acceptat de Orange. Aceasta mai ales dacă semnalul nici nu este foarte bun în zona unde te afli.

Pololică
#StarMember
Faimoasa intrebare: in ultimile 4 luni ai consumat mai mult in roaming SEE? In rest, recomand ce ti-a recomandat @Flo1.

DanielaH
Moderator
@Agorima, s-a rezolvat situația cu roaming-ul? Funcționează? Te așteptăm să revii cu vești bune.

Agorima
Începător
Rezolvat! Mulțumesc mult! Am schimbat operatorul de telefonie manual.

FLo1
#StarMember
@Agorima: În multe cazuri (țări), conectarea automată nu este cea mai bună soluție. În general potrivește, dar sunt destule excepții, care influențează atât puterea semnalului cât și accesul la date mobile. Și se aplică și pe alte SIM-uri de RO, nu doar de Orange. E bine că acum îți funcționează. Vacanță plăcută.

DanielaH
Moderator
@Agorima, ne bucurăm. Concediu plăcut și te mai așteptăm în Comunitate.