anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Proleme semnal roaming PrePay in Germania

Vasilegavan
Începător

Buna ziua,ieri an plecat in germania cu o cartela de orange.Am activate optiunea de 16€ si am activate optiunea de roaming.Problema este ca imi tot cade semnalul la cartela...de foarte multe Ori.Este vreo modalitate de a-i da resetare la cartela sau nu sunt conectat la reteaua corecta?Astept un raspuns.Multumesc!

4 Răspunsuri 4

BlackWolf
Senior certificat

Salut!

Încearcă cu un restart la telefon și dacă tot face asa, încearcă sa selectezi rețeaua manual din setările telefonului. Dacă nu se rezolva, suna la 300 sau ia legatura cu un operator în chat-ul din aplicația My Orange

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Semnalul in roaming e furnizat de operatorii din tara respectiva. Deci da, incearca pentru inceput un restart. Si o selectie manuala de retea. Reteaua "corecta" e cea care ofera cele mai bune rezultate pentru tine, in zona respectiva. 🙂

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Vasilegavan: Dacă ești deja în Germania, verifică alegând manual pe care operator ai semnalul mai bun /mai stabil și rămâi conectat la acela. Mai mult de un "restart" n-ai ce face altceva. Numai bine. 

DanielaH
Moderator

@Vasilegavan, mai sunt probleme cu semnalul? Ai selectat o altă rețea după restart? Te așteptăm să revii cu detalii.