anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Premiu net 20 GB din piñata party in roaming

BlackSun
Începător
Salut,
Momentan sunt în roaming și nu îmi ajunge netul alocat.
Am folosit punctele acumulate în aplicația Piñata Party si am ales premiul de 20 GB net și nu îl pot folosi pentru numărul meu.
La detalii este menționat faptul ca aceasta "ofertă" se poate folosi și in roaming.
Se poate sa îmi explicați și mie de ce nu pot folosi acest premiu?
Mulțumesc
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Ne cerem scuze pentru intarzierea cu care raspundem. Traficul de date din acest bonus este national, dar daca abonamentul pe care se activeaza acest bonus are resurse in roaming SEE, atunci bonusul se poate consuma si in roaming in SEE, conform limitei rezonabile de consum a abonamentului. In cazul abonamentelor care includ internet nelimitat, limita in roaming in SEE nu poate fi depasita, chiar daca sunt activate alte bonusuri de internet, cum ar fi cel de la Pinata.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

FLo1
#StarMember
@BlackSun: bun venit în Comunitate. Ai abonament sau prepay? La mine, cu prepay și opțiunea de 10€ am internet gârlă, chiar și un bonus adăugat de la pinata... dacă tot era. Însă limitarea în roaming e ...limitare, adică degeaba ai muuult dacă nu poți folosi mai mult. Vezi mai concret în captura atașată.

delfinas
#StarMember
Nu-ți apare opțiunea in Cronos sau care e problema? Da mai multe detalii, te rog! De când folosești numărul Orange in roaming?

BlackSun
Începător
@FLo_1 sunt pe abonament (am uitat sa mentionez) @delfinas sunt de câteva zile în roaming și am pachetul de 15€ la abonament. Postarea mea se refera la faptul ca îmi spune ca nu am numere eligibile pentru activarea bonusului de net luat pe puncte. Am atașat câteva screenshoturi poate ajuta.

DanielaH
Moderator
@BlackSun, bun venit în Comunitate! Fiind vorba de o problemă punctuală și care implică analizarea contului tău personal, avem nevoie de mai multe detalii. Ți-am trimis un mesaj privat (pe adresa de e-mail cu care te-ai înregistrat în Comunitate) și așteptăm răspunsul tău prin reply la acel e-mail. Mulțumim.

Razvan
#StarMember
@blacksun, bonus de internet din pinata party se acordă doar celor care nu au un plan tarifar cu internet nelimitat. În cazul tău, nu se poate adăuga suplimentar peste cota abonamentului. Consumul de date în roaming este cel alocat pentru abonamentul smart 15 și nu poate depăși 8,40 Gb net.

Salut! Ne cerem scuze pentru intarzierea cu care raspundem. Traficul de date din acest bonus este national, dar daca abonamentul pe care se activeaza acest bonus are resurse in roaming SEE, atunci bonusul se poate consuma si in roaming in SEE, conform limitei rezonabile de consum a abonamentului. In cazul abonamentelor care includ internet nelimitat, limita in roaming in SEE nu poate fi depasita, chiar daca sunt activate alte bonusuri de internet, cum ar fi cel de la Pinata.