anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Optiunile de voce din Romania sunt valabile si in Marea Britanie?

Salut, vreau să știu daca optiunile de voce din Romania sunt valabile si in străinătate? (Daca Pastrez simul in roming)

1 Soluţie acceptată‚

Pentru Marea Britanie, merge optiunea de 16 euro, in care intra 1 GB de net si 100 de minute. Pt UK mai exista 2 variante dedicate. Una e Go UK, de 5 euro, care iti asigura 3 GB de net. A doua e GO UK Plus, de 7 euro, in care ai incluse 30 min/sms si 5 GB de net.

Daca ai de gand sa stai mult timp acolo, nu merita varianta roaming, pt ca acesta e doar pt calatorii temporare. Varianta cea mai buna pe termen lung e de a cumpara o cartela de acolo.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Pololică
#StarMember

Salut! 

Dacă ai acces la roaming, vei beneficia de ele în limita rezonabilă de consum. 

RafaHelper
#StarMember

Salut @Beniamin_Conț

Folosești cartela, abonament sau yoxo? In funcție de ce folosești va trebui sa ne spui si ce opțiune ai sau ce abonament.

Da am cartelă, si daca activez o opțiune de 5 euro, dupa ce trec granița o pot folosi?

Pentru cartela va trebui sa activezi una dintre aceste opțiuni in funcție de ce resurse ai nevoie: https://www.orange.ro/prepay#optiuni-roaming

Cea mai populară e cea de 12 euro sau cea de 16 pentru ca in acestea ai toate resursele incluse.

Desigur nu le poti folosi mai mult de 3 luni in afara sau chair mai puțin daca depășești resursele incluse lunar.

In ce tara vrei sa mergi si pentru ce perioada?

In Marea Britanie, timp îndelungat...

Pentru Marea Britanie va trebui sa activezi o optiune GO UK sau optiunea de 16 euro. Gasesti mai multe detalii aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-am-acces-la-serviciul-roaming-pe-cartela-mea-prepay-7448

Nu sunt sigur pe ce perioada poti folosi aceste opțiuni.

Mai multe detalii despre roaming la cartela in Marea Britanie gasesti si aici:  https://www.orange.ro/roaming/marea-britanie/#prepay

Pentru Marea Britanie, merge optiunea de 16 euro, in care intra 1 GB de net si 100 de minute. Pt UK mai exista 2 variante dedicate. Una e Go UK, de 5 euro, care iti asigura 3 GB de net. A doua e GO UK Plus, de 7 euro, in care ai incluse 30 min/sms si 5 GB de net.

Daca ai de gand sa stai mult timp acolo, nu merita varianta roaming, pt ca acesta e doar pt calatorii temporare. Varianta cea mai buna pe termen lung e de a cumpara o cartela de acolo.

FLo1
#StarMember

@Beniamin_Conț: Ca să putem oferi un răspuns exact trebuie să ne menționezi: Ești client Orange RO sau Orange RO Commnunications (fost Telekom)? Întrucât ai plasat întrebarea la ”Orange România Communications”, înclin să cred că nu e vorba de Prepay ci despre Abonament. Corect? Dacă DA, abonamentul are prevăzute resurse în roaming? Dacă DA, e simplu. În caz contrar va fi nevoie de un abonament cu resurse în roaming, în special UK (deci nu SEE) unde menționai că dorești să ai roaming activat. 

Oricum, ”timp îndelungat” mai mult de 2-3 luni nu se va putea cu opțiune. Motiv: vei consuma resurse mai mult de 50% din media resurselor consumate în ultimile 123 zile. Te așteptăm cu detalii pentru mai multe informații.