anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot suna din Grecia Thassos in Romania.

dtruqtek
Junior entuziast

 

 
 
dtruqtek
Junior
 
                                                                                                                                                                        

Nu pot  suna nici eu  din Gecia   -    Insula  Thassos  in Romania !!!   Am   Activat Roming din tara degeaba....  Pot doar   primi  apeluri....Optiunile  16 Euro  si    6 Euro  Orange PrePay   ambele  active dar tot degeaba...

Semnal  ULTRA SLAB pe net  

Solutii  ?

Multumesc frumos anticipat

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@dtruqtek: așa cum menționam și aici, ”semnal slab” înseamnă viteză scăzută? Pentru semnal zero.... ar trebui să nu fie funcțional deloc. Ai încercat să schimbi operatorul? Cosmote? Wind? este ok vreunul dintre ei? 

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

FLo1
#StarMember

@dtruqtek: așa cum menționam și aici, ”semnal slab” înseamnă viteză scăzută? Pentru semnal zero.... ar trebui să nu fie funcțional deloc. Ai încercat să schimbi operatorul? Cosmote? Wind? este ok vreunul dintre ei? 

FLo1
#StarMember

Ai încercat alți operatori disponibili în zonă, poate cu semnal mai bun și servicii complete? Ai sigur activă pe cont opțiunea de 16 euro cu resurse incluse?

dtruqtek
Junior entuziast

Screenshot_20230820_173319_My Orange.jpg

@dtruqtek: Mulțumesc pentru screen-shot. Așa cum menționam: fie ai utilizat excesiv resursele de net iar acum ai trecut pe credit (în cazul consumului de credit în loc de resurse incluse), fie semnalul serviciilor de date oferit de operatorul local lasă de dorit (dacă viteza este mică). 

Apelurile spre România funcționează? Sau poți doar să primești apeluri?

dtruqtek
Junior entuziast

Nu pot suna in România 

Având în vedere istoricul cu cei care au mai acuzat astfel de probleme din Grecia, faptul că și alți turiști din grup, cu număr de Orange întâmpină probleme, consider o singură rezolvare: schimbare operator local cu unul care să ofere semnal mai bun (Telekom sau Wind) sau utilizarea WiFi pentru date/net. 

Totuși, prin ce operator local s-a conectat mobilul în Grecia?.... că nu ai menționat. 

dtruqtek
Junior entuziast

Pot primi  apeluri doar.

Eu nu pot  apela un  nr. fix  sau mobil

Langa
Începător

Da, se pare că ai dreptate referitor la faptul că nu poți suna și calitatea serviciilor oferite de Orange a scăzut considerabil în ultimul timp - de când plătim pentru taxa de prostie 12 €-. Eu am să solicit să-mi de-a banii înapoi. Cred că cea mai bună soluție este DIGI. Am să incerc, nu am ce pierde. O zi frumoasă!

dtruqtek
Junior entuziast

Eu am rezolvat  situația  după  ce am sunat  la nr. 300

Vacanță Frumoasă vă doresc. 

O zi minunată. 

 

 

Digi nu stiu cat de solutie e. Tocmai m-am intors din Bulgaria si Digi a cam avut ratee (teoretic din cauza Vivacom). Pana acum aproximativ 2 ani, Digi avea parteneriat doar cu Vivacom, iar recent (nu stiu sa zic de cand, dar sigur anul asta acordul era valabil) s-a mai adaugat si A1.

In cele 5 zile cat am colindat, pe Vivacom nu puteam folosi telefonul (ca functie principala de telefonie), dar netul imi functiona perfect. Cei de la Digi mi-au spus ca au primit reclamatii la conexiunile prin Vivacom si sa selectez manual A1 (retea cu care n-am mai avut probleme).