anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot folosi internetul din optiune in roaming SEE

AdrianaH
Începător

Buna, acum 4 zile am activat optiunea 12 euro credit in SEE, peste 2 zile deja am primit un asa mesaj de la orange. ce pot sa fac sa pot folosi internetul procurat? Nu e ok sa achit 12 euro si in 2 zile sa mi fie dezactivat serviciul! 
Salut! Iti reamintim ca oferta de care beneficiezi este disponibila in roaming in Spatiul Economic European numai pentru calatorii ocazionale. Intrucat cartela ta SIM a fost folosita majoritar in roaming, pentru Internet, in ultimele 4 luni (123 de zile), conform politicii de utilizare rezonabila, incepand de maine si pana cand cartela va fi folosita majoritar in Romania, tarifele de roaming in tarile din SEE vor fi urmatoarele: 0.0020/MB (tarife in euro credit). Foloseste-ti cartela in reteaua Orange Romania in urmatoarele 2 saptamani pentru a evita suprataxarea. Mai multe detalii in Politica de utilizare rezonabila a Serviciilor Roaming SEE pe www.orange.ro/roaming

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Din pacate, asta este politica europeana cu privire la serviciile de roaming. Problema asta nu e specifica pentru Orange.

Solutiile, pentru calatorii foarte dese intr-un interval de 4 luni, sau daca ai de gand sa stai mai mult in roaming, sunt:

  1. achizitionarea unei cartele SIM (prepay) din tara respectiva
  2. folosirea in continuare a serviciilor la acel tarif preferential pe care l-ai primit deja in mesaj.

Ai mai multe informatii referitoare la politica de utilizare rezonabila a serviciilor de roaming aici.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Din pacate, asta este politica europeana cu privire la serviciile de roaming. Problema asta nu e specifica pentru Orange.

Solutiile, pentru calatorii foarte dese intr-un interval de 4 luni, sau daca ai de gand sa stai mai mult in roaming, sunt:

  1. achizitionarea unei cartele SIM (prepay) din tara respectiva
  2. folosirea in continuare a serviciilor la acel tarif preferential pe care l-ai primit deja in mesaj.

Ai mai multe informatii referitoare la politica de utilizare rezonabila a serviciilor de roaming aici.

Client Orange

FLo1
#StarMember

@AdrianaH: Activând "acum 4 zile optiunea 12 euro credit in SEE" nu ai știut că de mai bine de 2 luni ai încărcat cu opțiune în loc de credit și ai folosit resursele majoritar în roaming? Cred că nu.... Dar întrucât cred că vei mai sta în roaming muuult, consideră că activarea opțiunii de 12€ te va avantaja la un consum unitar mai redus, comparativ cu tarifele standard. Iar la expirarea opțiunii vei încărca doar credit, nu opțiune. 

Numai bine.