anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

nu pot activa roaming ul

Matei2
Începător

Mi am încărcat cartela cu o opțiune de 12 euro apoi am activat opțiunea de Roaming.Acum sunt ieșit din România și îmi apare ca roaming ul e inactiv 

1 Soluţie acceptată‚

@Matei2: Ai acces la contul MyOrange unde să ai numărul asociat contului? Dacă DA, atunci singura variantă este reîncărcarea din MyOrange direct cu extraopțiune cu resurse,SMS și internet. Întrucât creditul existent s-a epuizat, dovadă poți observa în MyOrange, unde nu vei regăsi nici EO de 12euro activă pe cont, dar nici credit.

Câte zile stai în roaming? Ține cont că EO de 12euro este valabilă doar 21zile, iar EO de 16euro este 28de zile. Bineînțeles, diferă și volumul de date (resurse) disponibil în roaming. Succes. 

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

FLo1
#StarMember

@Matei2: Bun venit în Comunitate. Pentru detalii privind opțiunile pe care le aveai la o călătorie în roaming, în funcție de țara de destinație, ai detalii aici. În cazul tău, dacă ești în roaming SEE, ai încărcat cu 12euro CREDIT sau ai activat din MyOrange extraopțiunea cu minute / SMS / internet? Extraopțiunea îți activa automat și roamingul.

Țara în care te afli este în SEE sau ești într-o țară non-SEE? Cel mai sigur, verifică în MyOrange și reactivează roamingul din contul tău MyOrange. Dacă ai încărcat doar CREDIT și nu ai activat și o extraopțiune cu minute/internet, se prea poate să fi epuizat creditul încărcat. Te așteptăm cu detalii. 

am încărcat cu CREDIT si da e in spațiul SEE mai exista o soluție sau ar trebui sa reîncarc? 

@Matei2: Ai acces la contul MyOrange unde să ai numărul asociat contului? Dacă DA, atunci singura variantă este reîncărcarea din MyOrange direct cu extraopțiune cu resurse,SMS și internet. Întrucât creditul existent s-a epuizat, dovadă poți observa în MyOrange, unde nu vei regăsi nici EO de 12euro activă pe cont, dar nici credit.

Câte zile stai în roaming? Ține cont că EO de 12euro este valabilă doar 21zile, iar EO de 16euro este 28de zile. Bineînțeles, diferă și volumul de date (resurse) disponibil în roaming. Succes. 

mulțumesc pentru răspuns 

DanielaH
Moderator

Matei, s-a rezolvat situația?