anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu ma pot conectat la Internet in Uk

Crisstyano2
Începător

Salut, mi am incarcat cu 10Euro Cartela de Orange Romania. Sunt in UK si am roaming activ. Pot sa sun in Ro si am observant ca mi se consuma din credit, dar cand activez Internet ul nu mi se conecteaza la nicio pagina (nu apare H in colt sus langa R si liniile de semnal GSM). Am primit sms de la orange cu setari automate pentru Internet dar tot nu functioneaza. Mai am si o oferta activata de 12E in roaming SEE dar se pare ca ea nu e valabil a in UK. Oare care e problema. 

5 Răspunsuri 5

FLo1
#StarMember

@Crisstyano2 : Oferta cu resurse în SEE nu este adecvată pentru UK. Era necesară una din opțiunile aferente pentru UK, poate UK plus, care are și 30min de voce, nu doar date mobile. Detalii aici.

Mersi de raspuns. Go uk  e optiunea pe care am avut-o pana de curand. Eu as fi vrut sa inteleg de ce nu pot access Internet ul daca in cont am credit. 

Vezi să fie activat roamingul, din telefon, și pentru datele mobile, nu doar pt voce

DanielaH
Moderator

@Crisstyano2 s-a rezolvat situația cu Internetul? Te așteptăm să revii cu detalii noi.

Screenshot_20221012_132559.jpg

Screenshot_20221012_132356.jpg

Screenshot_20221012_131841.jpg

Screenshot_20221012_131723.jpg

 Nu merge Internet ul. De dat telefoane pot sa dau, dar sa accesez Internet si sa fiu taxat din credit ul existent de 8.15, nu.