anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu imi merge Internetul in roaming

Andrei6
Începător

Nu îmi merge Internetul și sunt in străinătate și am încărcat contul cu 16€ aseara și nu îmi merge Internetul 

11 Răspunsuri 11

Pololică
#StarMember

Ai depasit limita rezonabila de consum?

Ai folosit, majoritar, resurse in roaming in ultimile 4 luni (123 zile)?

Daca raspunsul este DA la oricare dintre intrebari, nu mai poti consuma din resursele optiunii, ci doar din credit (bani).

Andrei6
Începător

Nu

Pololică
#StarMember

E prima iesire in roaming? Verifica setarile sa-ti permita accesul la roaming (de preferat in aplicatie, conectat la un WiFi sau pe versiunea web).

Din cate stiu, optiunea de 16E include si cateva tari nonSEE. Te afli in afara listei?

Ma aflu in Germania,și am romingul activat din setari

Selecteaza alta retea si vezi daca merge. Uneori, poate fi o problema locala a retelei (ca exemplu, in reteaua 2G, Digi nu ofera internet, ci doar voce si SMS. Sunt singurii din Romania care fac acest lucru).

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Andrei,

Data Roaming sa fie pe ON in telefon. Si optiunea de 16 Euro cu roaming sa fie activa. Poti verifica asta in My Orange (app sau web). In aplicatie de exemplu, sectiunea este Altele > Tarife & Optiuni.

In rest, SMS-urile si apelurile merg? Semnal ai? Se inregistreaza telefonul pe vreo retea de roaming?

Client Orange

FE220919-C3CA-4471-AA61-28713F6A7032.png

5D640FEE-4639-4049-A03E-B6F6108BA786.png

Am toate active și tot nu merge 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Esti pe EDGE (2G). Nici nu ma mira.

Incearca, te rog, si o selectie manuala de retea. Si alege eventual altceva decat Telekom DE.

Client Orange

E01A3473-3A13-4F8A-AA41-AAD093B97B58.png

507C8533-BCCF-465F-96CD-A410DF0F72F4.png

Am  selectat și tot telefon îmi apare

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Ok, lasa-l pe selectie manuala de retea si treci telefonul pe Mod Avion, asteapta cateva secunde, dupa care inapoi pe normal.

Si incearca te rog si O2 DE. Pentru orice eventualitate.

Client Orange

DanielaH
Moderator

@Andrei6, ai încercat și rețeaua O2? Funcționează?