anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Daca am activat o optiune de roaming ar trebui sa am si credit pe telefon?

Denii
Începător
Am optat pentru o optiune si am incarcat telefonul legat de optiune dar nu ma lasa sa o folosesc. Ar trebui sa am si credit pe telefon?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Denii: Cu ce fel de opțiune ai încărcat? În roaming fără opțiune activă de 10€ nu vei avea roamingul activat. Pe de altă parte este important să nu fi fost în roaming mai mult de 60 de zile.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Jay
Campion certificat
Salut! De obicei incarcarile din weekend se actualizează mai greu.. daca nu este o eroare a sistemului, ar trebui mâine dimineață să poți folosi opțiunea.. Ai verificat în setările telefonului, sa fie activat roamingul? Urmează sa pleci din tara, sau, esti deja plecata? Ai un topic ajutător în link.. https://comunitate.orange.ro/questions/2490590-fac-serviciul-roaming-functioneaza

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate!!! Depinde când, cu cât și cum ai încărcat. Mai contează și țara unde vrei sa folosesti roaming și de când ești acolo. Daca nu știm detalii, nu te putem ajuta.

FaraUnID
Campion certificat
Ai reincarcat direct optiune sau ai bagat credit in ideea de a activa ulterior una din optiunile prepay? Pentru roaming ai nevoie de optiunea de minim 10 euro.

FLo1
#StarMember
@Denii: Cu ce fel de opțiune ai încărcat? În roaming fără opțiune activă de 10€ nu vei avea roamingul activat. Pe de altă parte este important să nu fi fost în roaming mai mult de 60 de zile.

Ion
Junior
Restarteaza telefonul!